خودداری النصر از معرفی ورزشگاه برای بازی با تراکتور

تیم فوتبال النصر از انتخاب یک ورزشگاه در کشوری بی طرف برای دیدار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تراکتور، خودداری کرد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالیکه کنفدراسیون فوتبال آسیا دو هفته پیش با ارسال نامه هایی به باشگاه های استقلال و النصر اعلام کرد که آنها برای دیدار مقابل الهلال و تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باید یک استادیوم در کشوری بی طرف را انتخاب کنند، اما تیم عربستانی از این کار خودداری کرده است.


رسانه های عربستانی خبر داده اند که مهلت باشگاه النصر برای انتخاب یک استادیوم در کشوری بی طرف برای برگزاری دیدار با تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، روز گذشته به پایان رسید و این تیم سعودی از ارسال نامه برای AFC و انتخاب یک استادیوم بی طرف امتناع کرده است.


النصری ها در مکاتباتی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند، مصرانه بر روی مواضع خود پافشاری کرده و مدعی بودند مطابق با قوانین AFC که پیش از برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان منتشر شد، تیم هایی که به عنوان صدرنشین از گروه خود راهی مرحله بعد می شوند، باید در دور یک هشتم نهایی در استادیوم خانگی خود میزبان حریفشان باشند.


باشگاه النصر با استناد به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، مدعی بود آنها چون به عنوان صدرنشین گروه خود راهی دور بعدی شده اند، باید در استادیوم خانگی خود یعنی مرسول پارک از تراکتور پذیرایی کنند. این باشگاه اعلام کرد که به دلیل حضور استقلال و فولاد در خاک عربستان، مشکلات حضور نمایندگان دو کشور در زمین یکدیگر از بین رفته است و آنها باید در ریاض میزبان تراکتور باشند.


اما با این وجود AFC در پاسخ به ادعاهای النصری ها مدعی شد که برگزاری بازی های نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی طرف همچنان بر جای خود باقی است و حضور تیم های فولاد و استقلال در مرحله گروهی در کشور عربستان، تنها به دلیل شرایط اپیدمی ویروس کرونا بوده است.


با امتناع النصر از انتخاب استادیوم مدنظر خود در یک کشور بی طرف برای برگزاری دیدار با تراکتور، بدین ترتیب کنفدراسیون فوتبال آسیا شخصا یک ورزشگاه را برای انجام این دیدار معرفی خواهد کرد و احتمالا باشگاه عربستانی نیز با جریمه مالی مواجه خواهد شد.


لازم به ذکر است که استقلال برای میزبانی از الهلال، ورزشگاه زعبیل الوصل در شهر دبی امارات را به عنوان استادیوم مدنظر خود معرفی کرده است. شاگردان مجیدی در تاریخ ۲۲ شهریور به مصاف الهلال می روند. تراکتور و پرسپولیس نیز ۲۳ شهریور با النصر و استقلال تاجیکستان روبرو می شوند.

تگ ها


النصر عربستان عربستان سعودی