خوردبین: پرسپولیس باید پول برانکو را پرداخت کند

سرپرست پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره احتمال جدایی برانکو ایوانکوویچ از جمع پرسپولیسی‌ها به دلیل عدم دریافت مطالباتش عنوان کرد: باشگاه باید زودتر در این باره فکری کرده و پول برانکو را پرداخت کند....

به گزارش مدال، محمود خوردبین درباه قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس در جام حذفی و کسب «دوگانه» توسط این تیم اظهار داشت: خداراشکر پرسپولیس توانست به حقش برسد و هم قهرمان لیگ برتر شود و هم جام حذفی, بهترین تیمی که می‌توانست هر دو جام را بگیرد, پرسپولیس بود و خداراشکر که پرسپولیس موفق شد با سختی و مشقت زیاد این کار بزرگ را انجام بدهد.
وی با اشاره به حذف پرسپولیس از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا, تصریح کرد: تیم هر سه چهار روز یک بار بازی داشت و فکر می‌کنم فشردگی مسابقات مشکلات زیادی را برای تیم برانکو به وجود آورد. اگر پرسپولیس در آسیا نیز می‌توانست از گروهش صعود کند, افتخار دیگری کسب کرده بود، اما باید قبول کنیم که فشردگی بازی‌ها و خستگی بازیکنان کار را برای پرسپولیس سخت کرده بود.
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس راجع به حواشی دیدار پرسپولیس و داماش در فینال جام حذفی و تأخیر بیش از دو ساعته در برگزاری این بازی عنوان کرد: همیشه روز قبل از بازی‌ها یا صبح روز بازی جلسات هماهنگی برگزار و درباره موارد مختلف تصمیم‌گیری می‌شود. اینکه چه سکو‌هایی برای تیم میهمان و چه سکو‌هایی برای تیم میزبان باشد هماهنگ و قرار‌ها گذاشته می‌شود. در بازی دیشب باید سکو‌ها را برای هواداران تیم داماش - هر چقدر هم که دیر می‌آمدند - خالی می‌گذاشتند, چون قانوناً و عرفاً باید هواداران دو تیم از سکو‌ها سهم داشته باشند و من فکر می‌کنم در جلسه قبل از بازی نیز برای این موضوع فکر کرده بودند، اما به دلیل اینکه هواداران داماش دیر به ورزشگاه آمدند, جایگاه‌شان توسط پرسپولیسی‌ها پر شده بود. در هر صورت باید این سکو‌ها برای هواداران داماش خالی می‌ماند.
خوردبین در رابطه با اینکه آیا ضعف مدیریت باعث شده تا رقابت‌های اخیر باشگاهی با مشکلات و درگیری‌های زیادی برگزار شود, گفت: سال‌ها من با این آدم‌ها در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال کار کردم, مخصوصاً با فتاحی (رئیس کمیته برگزاری مسابقات) که در این مدت مشکلات خاصی از او ندیدم. باید بدانیم در اتفاقاتی که رخ می‌دهد, سعید فتاحی تنها نیست و عوامل دیگری نیز نقش دارند. در همین جلسه پیش از بازی عوامل مختلفی حضور دارند که هرکس باید مسئولیت کار خودش را قبول کند. باید دید در بازی‌های اخیر عیب و کم‌کاری از کجا بوده است.
وی با بیان اینکه رخ دادن درگیری در ورزشگاه‌ها عادی شده است, یادآور شد: مسئولان برای حل این مشکلات هیچ کاری انجام نمی‌دهند. مدام صندلی‌ها شکسته می‌شود و سنگ برتاپ می‌شود و هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. در بازی قبلی پرسپولیس - سپاهان چشم یک پسربچه کور شد و قبلاً هم در این مسابقه سابقه داشته که یک سرباز کور شود. در بازی برگشت پرسپولیس - سپاهان هم صندلی‌ها را شکستند، اما هیچ‌کس هیچ کاری نکرد. یا باید جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شود یا اینکه واقعاً‌ بیایند و فرهنگ‌سازی کنند.
سرپرست پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره احتمال جدایی برانکو ایوانکوویچ از جمع پرسپولیسی‌ها به دلیل عدم دریافت مطالباتش عنوان کرد: باشگاه باید زودتر در این باره فکری کرده و پول برانکو را پرداخت کند. همچنین باید اقداماتی برای تمدید قراداد با او صورت بگیرد. از دست دادن برانکو یک صدمه بزرگ برای پرسپولیس خواهد بود.
خوردبین درباره اینکه عده‌ای از مهندسی شدن نتایج مسابقات صحبت می‌کنند, اشاره کرد: متأسفانه این حرف‌ها شنیده می‌شود و حداقل آدم‌های بزرگ نباید این حرف‌ها را بزنند. اگر قرار بوده قهرمانی‌ها و نتایج مهندسی شده باشد, برای سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس پنالتی گرفته نمی‌شد. وقتی در این بازی برای سپاهان پنالتی گرفته می‌شود و این موقعیت گل نمی‌شود دیگر چطور می‌توانیم از مهندسی شدن نتایج حرف بزنیم؟ بهتر است این افراد از زدن این حرف‌ها دست بردارند, چون این موارد ربطی به نتایج فوتبال ندارد.
وی در پایان اظهار داشت: باید از هواداران پرسپولیس که از ابتدا تا انتهای فصل, تیم را تنها نگذاشتند, تشکر کنم.

بیشتر بخوانید:

برانکو:با عرب مصاحبه کنید!

 

تگ ها


فینال جام حذفی فینال جام حذفی ایران فینال جام حذفی فوتبال ایران حواشی بازی پرسپولیس داماش فوتبال