خورشیدی:آقای قلعه نوعی مرد است و حرفش چرا فوتبال را کنار نگذاشتی؟

وقتی می بری می گویی داور عالی بود و وقتی می بازی می گویی داور علت باخت ما بود. چند بار شده بنده اشتباه کرده ام و تیم قلعه نوعی برده ولی ایشان ظاهرا خاطرش نیست. از وقتی استقلال بود تا حالا....

وقتی می بری می گویی داور عالی بود و وقتی می بازی می گویی داور علت باخت ما بود. چند بار شده بنده اشتباه کرده ام  و تیم قلعه نوعی برده ولی  ایشان ظاهرا خاطرش نیست. از وقتی استقلال بود تا حالا.

به گزارش مدال،خبر ورزشی مصاحبه ای از خورشیدی منتشر کرده که مهم ترین جملات آن را مرور میکنیم.

دیگر فوتبال آنقدر بی در و پیکر نیست که هر کس بیاید و هر حرفی دوست داشت بزند. 

مدام هم می گوید دست های پشت پرده. من دوازده سال است قضاوت می کنم دست های پشت پرده ندیدم. اگر آنها  خبر دارند لابد خودشان هم در آن پشت پرده حضور دارند. نمی دانم چرا قلعه نوعی سفت و سخت به داوران گیر داده. این برای خود ما هم سوال است. باید بگویم اشتباهاتی که خورشیدی کرده بیشتر به نفع قلعه نوعی بوده تا ضرر او. ایشان توقع دارد هر بازی که سوت می زنم تیمش ببرد؟ وقتی می بری می گویی داور عالی بود و وقتی می بازی می گویی داور علت باخت ما بود. چند بار شده بنده اشتباه کرده ام  و تیم قلعه نوعی برده ولی  ایشان ظاهرا خاطرش نیست. از وقتی استقلال بود تا حالا.
من همیشه بابت آشتباهاتم عذر خواهی کرده ام و اگر یادش نمی آید مثال  بزنم. 

به عنوان مثال بگویم تیم ایشان استقلال یک بر صفر جلو بود و من دقایق آخر یک پنالتی صد در صد را به نفع فجر نگرفتم. آقای قلعه نوعی چرا آن روز مصاحبه نکردی. چرا آن روز نگفتی فلانی مشکل دارد. ایشان پارسال یک بار مصاحبه کرد و من سکوت کردم. انگار از سکوت من اشتباه برداشت کردند. سال گذشته که ذوب آهن بودی در بازی با همین سپاهان  که امسال سنگش را به سینه می زنی پنالتی گرفتم. گفتی اگر این پنالتی که برای سپاهان گرفتند درست باشد فوتبال را کنار می گذارم. بعد رفت فیلم را دید و فهمید درست گرفته ام. آقای قلعه نوعی مگر  نمی گویند مرد و حرفش. چرا فوتبال را کنار نگذاشتی؟ هنوز کی در فوتبال هستی. چرا نرفتی. خودت گفتی می روم.مصاحبه ات در آرشیو هست. 

ایشان در  بازی سال قبل ذوب و سایپا خیلی اعتراض کرد. برای من دست پرتاب کرد و مدام می گفت چرا فلان سوت را مردی. اخراجش کردم و از همانجا با من بد شد. آقای قلعه نویی چرا فکر می کنی کنار زمین هر کاری می توانی کنی. 

فکر می کنم ایشان از عذرخواهی من بعد از بازی با پدیده دچار سوتفاهم شد. آن بازی من یک پنالتی برای پدیده گرفتم که البته گل هم نشد. بعد تصور کردند عذرخواهی من از روی ضعف بوده. نه. من شهامت و جرات داشتم عذرخواهی کنم آقای قلعه نوعی و ضعفی نداشتم. 

همین پرسپولیس و استقلال بخاطر داوری همین هفته در آسیا روی هم پنج امتیاز را نگرفتند. اما مصاحبه نکردند. چرا. چون دویست ملیون جریمه می شوند اما در ایران هر کس نتیجه نمی گیرد یک لگد به داوری می زند و طوری شده بازی شروع نشده مربی علیه داور مقاتله می کند و باشگاه  بیانیه می دهد. 


بسم الله آقای قلعه نوعی. مدرک و فیلم بیاور.هر کس مدرک دارد بیاورد. خیلی ها از این حرفها زده اند. به قول بچه ها با قلدر بازی و علی علی گفتن کاری جلو نمی رود. در گذشته شاید با هوچی گری و تحریک کردن و بیانیه دادن می شد کارها را پیش برد اما الان نمی شود و به قول آقای ترکی دوره اش گذشته. 

من یا هر کس مدرک داریم باید به کمیته اخلاق بدهیم. اصلا چه اشکال دارد این چیزها دادگاهی سود. تا کی می خواهیم بگوییم بعدا می گوییم. از همین حرف ها که درباره داوری و فساد در فوتبال می زنند  خود قلعه نوعی هم زیاد است. پشت ایشان هم خیلی از این حرف ها هست و ما هم شنیده ایم.ولی آیا درست است؟ تا مدرک نباشد که نمی شود قضاوت کرد.