خورشیدی: باقری هم به من کمک می‌کند، هم به اسکوچیچ!

سرپرست تیم ملی فوتبال توضیحاتی را درباره شرایط این تیم ارائه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، مجتبی خورشیدی که امروز برای اولین بار در تمرین تیم ملی فوتبال حضور یافت صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:


**فقط ۳ بازیکن نیامدند
همه لژیونرهای ما آمدند به غیر از انصاری‌فرد، آزمون و جهانبخش که امروز تست PCR دادند. فقط این نفرات در تمرین حاضر نشدند و از فردا در تمرینات شرکت خواهند کرد.


**همه واکسن زده‌اند؟
برخی بازیکنان در کشورهایی که در آن بازی می‌کنند، واکسن کرونا زده‌اند که به آنها واکسنی تزریق نشد. سایر بازیکنان هم واکسن زدند.


**چرا بازی تدارکاتی نداریم؟
ما این برنامه‌ریزی را مطابق برنامه سرمربی تیم ملی انجام دادیم و اگر اسکوچیچ دیدار تدارکاتی می‌خواست، فدراسیون فوتبال آن را ترتیب می‌داد. ما دقیقاً برنامه او را اجرا کردیم.


**بازی دوستانه در کیش نداریم
ما در جزیره کیش بازی دوستانه نداریم. چهار روز در کیش اردو می‌زنیم که سرمربی تیم، تاکتیک‌های موردنظر خود را اجرا خواهد کرد. سپس روز دهم خرداد به سمت بحرین حرکت می‌کنیم و در این روز باید حضور خود را در این کشور اعلام کنیم.


**احتمال برگزاری مراسم بدرقه ملی‌پوشان
احتمال دارد مراسمی داشته باشیم. شما خبرنگاران زحمت‌کشان ورزش هستید و به ناچار فاصله زیادی با بازیکنان خواهید داشت. همه اینها به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای مبارزه با کرونا و سلامت بازیکنان است. ما به شدت نگران هستیم و تلاش می‌کنیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا مشکلی برای اعضای تیم ایجاد نشود.


**امکانات کیش خوب است
در سه مرحله از امکانات کیش بازدید شده است. در مرحله اول اسکوچیچ و همراهانش به کیش رفتند که او اصلاً از شرایط راضی نبود و مسئولان کیش قول دادند زمین را آماده کنند. در مرتبه دوم هم من و مهدی خراطی به همراه اسکوچیچ به کیش رفتیم که او گفت تصور نمی‌کرد زمین اینقدر تغییر داشته باشد. بخش‌هایی از زمین کم‌پشت یا زرد بود که گفتند به آن کود داده شده و آماده اردو خواهد شد.


**۴ بازی مرگ و زندگی داریم
هفته گذشته هاشمیان و ماریو به کیش رفتند که از شرایط راضی بودند و همه چیز خوب بوده است. تلاش می‌کنیم همه چیز را به درستی انجام دهیم و اشتباهی نداشته باشیم، چون اصلاً جای اشتباه نیست. چهار بازی مرگ و زندگی در پیش داریم و باید در این دیدارها نتیجه بگیریم. با انرژی مثبتی که مردم و شما خبرنگاران می‌دهید، با لطف خدا و تلاش بچه‌ها به مرحله بعد صعود می‌کنیم.


**سمت شما در تیم ملی چیست؟
من سرپرست تیم هستم و در خدمت تیم ملی سربازی خواهم کرد.


**باقری هم دستیار است، هم در مدیریت کمک می‌کند!
باقری یکی از مفاخر تیم ملی است و از باشگاه پرسپولیس تشکر می‌کنیم که به تیم ملی کمک کرد. حضور باقری به‌عنوان یک بزرگتر، خیلی به تیم ملی کمک می‌کند و می‌تواند بچه‌ها را همدل‌تر و متحد کند. آثار حضور او را در تیم خواهید دید. باقری هم دستیار سرمربی تیم ملی است و هم در مدیریت تیم کمک می‌کند. ان‌شاءالله وجود او منشأ آثار خوبی در تیم ملی باشد.


**تاثیر حذف کره شمالی بر بازی های ایران؟
به‌عنوان عضوی از تیم ملی تلاش می‌کنیم به این موضوعات فکر نکنیم. یک لحظه هم فکر نمی‌کنیم که کره شمالی در مسابقات می‌ماند یا خیر یا اینکه AFC چه تصمیمی می‌گیرد. ما باید کار خود را انجام دهیم و نباید کاری به حاشیه‌ها و محاسبات داشته باشیم. چشم مردم به این است که در چهار دیدار باقیمانده پیروز شویم و باید به این فکر باشیم که این اتفاق را رقم بزنیم تا شور و شعف را به جامعه القا کنیم.

تگ ها


تیم ملی ایران مجتبی خورشیدی