خوشبختی تیم سامان قدوس در گران‌ترین بازی جهان

یاران سامان قدوس در دیدار فینال پلی‌آف صعود به لیگ برتر جزیره موفق شدند با شکست سوانسی، قهرمان چمپیونزشیپ شده و راهی لیگ برتر انگلستان شوند....

به گزارش "ورزش سه" پس از انجا دیدارهای مرحله نیمه نهایی، تیم‌های سوانسی و برنتفورد با شکست بارنزلی و بورنموث موفق شدند به فینال پلی‌آف صعود به لیگ برتر راه پیدا کنند و این مصاف حساس عصر امروز در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار می‌شد؛ برنده این مسابقه پس از نوریچ و واتفورد، سومین تیمی بود که می‌توانست به رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر انگلستان راه پیدا کند.

به جز سرنوشت صعود به لیگ جزیره، به لحاظ ارزش باشگاهی هم این مسابقه ارزش فوق‌العاده‌ای داشت؛ چرا که تیم برنده اتیکت یک تیم لیگ برتری به آن چسبانده می‌شد و بازنده مصاف امروز، باید یک فصل دیگر را انتظار می‌کشید تا شاید بتواند به لیگ برتر برسد و به لحاظ مالی ارزش‌گذاری بسیار پایین‌تری را متحمل می‌شد.

برنتفورد در جایگاه سوم و سوانسی در جایگاه چهارم این فصل چمپیونزشیپ را به پایان رسانده بودند؛ برای مصاف امشب سرمربی برنتفورد تصمیم گرفت تا از ستاره ایرانی خود از ابتدا در ترکیب تیمش استفاده نکند و قدوس نیمکت‌نشین دوئل سرنوشت‌ساز صعود به لیگ برتر بود.

با این‌حال اعلام پنالتی در دقیقه ۱۰ به سود برنتفوردی‌ها باعث شد تا ایوان تونی گلزنی کند و یاران قدوس در یک‌قدمی صعود به لیگ جزیره قرار گیرند؛ درخشش بازیکنان برنتفورد در همان شروع مسابقه ادامه داشت و در دقیقه ۲۰ امیلیانو مارکوندس توانست خیال همبازیان خود را آسوده کند و برای دومین بار توپ را به تور دروازه سوانسی چسباند.

در ادامه بازی موقعیت‌های متعدد دو تیم ثمری نداشت؛ در دقیقه ۶۵ جای فولتون هافبک میانی سوانسی، امیدهای این تیم به حداقل رسید و در دقیقه ۷۵ دقیقه سامان قدوس برای برنتفورد وارد زمین شد؛ قدوس در مدت زمان کوتاه حضورش در زمین، حضوری موفق و درخشان داشت اما نتیجه بازی تا پایان تغییری نکرد تا با یک پیروزی دلچسب یاران سامان قدوس موفق به صعود به لیگ برتر جزیره شوند.

این صعود می‌تواند برای تیم ملی ایران را حائزاهمیت باشد، چرا که آخرین بازمانده فهرست اسکوچیچ که هنوز خود را به اردوی تیم ملی معرفی نکرده، امشب در جشن صعود تیمش به لیگ جزیره شرکت کرد و حالا فردا سامان قدوس قرار است خود را به اردوی تیم ملی برساند و به کادرفنی معرفی نماید.

از سوی دیگر لژیونر فوتبال ایران که فصل گذشته در لیگ فرانسه، تجربه تلخ سقوط از لیگ یک فرانسه را با تیم آمیان کسب کرده بود، این‌بار با برنتفورد توانست طعم شیرین صعود از چمپیونزشیپ به لیگ جزیره را بچشد و این‌چنین فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را به پایان ببرد.

تگ ها


تیم ملی ایران سامان قدوس