خوشقدم: عباسعلی سقف کاراته ایران را بالا برد

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: برای قطعی کردن سهمیه المپیک توسط بهمنیار و علیپور به دنبال چرتکه انداختن و تعداد بازی و جمع امتیازات نیستم و می‌خواهیم پرقدرت عمل کنیم...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی در خصوص اینکه سارا بهمنیار برای قطعی کردن کسب سهمیه المپیک در مسابقات لیسبون نیاز به کسب مدال خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی اروپا هنوز برگزار نشده است، مجبور به حضور روی سکو هستیم. بازیکنان ما برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ یک فرصت خواهند داشت و بازیکنان اروپایی دو فرصت. برای قطعی کردن سهمیه المپیک توسط بهمنیار و علیپور به دنبال چرتکه انداختن و تعداد بازی و جمع امتیازات نیستم و می‌خواهیم پرقدرت عمل کنیم. سرمربی تیم ملی کاراته بانوان تاکید کرد:  تفکر ما این است که در لیسبون بهترین عملکرد را داشته باشیم و امیدوارم بهترین عملکرد حضو روی سکو باشد. بهمنیار با  توجه به اختلاف ۴۵۰ امتیازی با حریف اتریشی در صورت حضور روی سکو المپیکی خواهد شد، به شرطی که حریف او روی سکوی این مسابقات و قهرمانی اروپا قرار نگیرد.  

خوشقدم در خصوص اینکه علیپور شانس سهمیه از طریق رنکینگ را خواهد داشت یا باید برای کسب سهمیه در مسابقات پاریس تلاش کند، گفت: واقعاً جنگیدن برای کسب سهمیه المپیک به مراتب سخت‌تر از حضور در المپیک است. رزیتا علیپور با انگیزه فوق‌العاده خود در مسابقات اخیر نشان داد که چقدر تمایل به کسب سهمیه المپیک را دارد. هر چه به انتهای مسابقات کسب سهمیه نزدیک می‌شویم رقابت سخت‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: علیپور در ۷، ۸ مسابقه آخر کسب سهمیه المپیک روی سکو رفته است و این موضوع نشان دهنده انگیزه بالای این بازیکن برای کسب سهمیه و مدال المپیک است. امیدوارم با توجه به انگیزه مثال‌زدنی و هوش  بسیار بالای علیپور موفق به کسب سهمیه شویم، اما به هر حال یک مقدار شرایط برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ سخت است. او با نفر بالاتر از کانادا ۳۰ امتیاز  اختلاف و با کاراته‌کا صربستانی اختلاف امتیاز قابل ملاحظه‌ای دارد.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان افزود: اگر مسابقات قهرمانی اروپا برگزار نمی‌شد، با توجه به انگیزه علیپور با قاطعیت می‌گفتیم، می‌توانیم در لیسبون سهمیه‌ها را ببندیم و سه سهمیه را کسب کنیم. با این حال سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و از طریق رنکینگ سهمیه را کسب کنیم و اگر به هر دلیل این اتفاق نیفتاد در فرانسه خواهیم جنگید تا با حداکثر نفرات در المپیک ۲۰۲۱ حضور داشته باشیم. 

خوشقدم در پاسخ به این سوال که در صورت عدم کسب سهمیه از طریق رنکینگ توسط علیپور، این موضوع در روحیه او تاثیرگذار نخواهد بود، تاکید کرد: دکتر واعظ موسوی رواشناس ما بسیار زبده هستند و اتحاد و همدلی خوبی بین کادر و بازیکنان و مربیان سازنده بازیکنان وجود دارد. خدا را شکر تیم یکدستی داریم و مطمئن باشید تمام تلاش خود را خواهیم کرد مانند المپیک جوانان با سه سهمیه در المپیک توکیو حضور داشته باشیم.   

وی در خصوص بازگشت عباسعلی به تاتامی در مسابقات لیسبون گفت: عباسعلی یک سال به صورت جدی امکان تمرین را نداشت. البته این دوری طولانی مدت او اجبار نبود و کادرفنی تشخیص داد با توجه به تعویق المپیک آرام آرام مراحل آمادگی او صورت بگیرد. خدا را شکر عباسعلی به لحاظ روانی زیر نظر روانشناس و از لحاظ بدنی زیر نظر مربی بدنساز و کادرفنی توانست قابلیت‌های خود را بازگرداند. تغییرات مثبتی روی عباسعلی انجام دادیم و تکنیک‌های جدیدی را به او اضافه کردیم و در لیسبون به دنبال تست این مراحل هستیم. 

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: حمیده در گذشته نماد تمام دختران کشورمان بودند که بیشتر فعل‌های نمی‌شود را انجام داد و سقف کاراته ایران را بالا برد. عباسعلی در حال حاضر علاوه بر دختران و پسران سختکوش ایرانی است. خیلی از ورزشکاران فکر می‌کنند بعد از آسیب دیدگی جدی بازگشت بسیار سخت است، اما عباسعلی نماد ورزشکارانی است که بعد از یک آسیب دیدگی جدی دوباره به مسیر گذشته بازگشته است. امیدوارم او در لیسبون حضور پرقدرتی داشته باشد. 

تگ ها


کاراته