خوش‌آمدگویی جالب پپ گواردیولا به مورینیو

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی ضمن تمجید از ژوزه مورینیو، بازگشت او به لیگ برتر را تبریک گفته است...

به گزارش مدال، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در پی اخراج مائوریسیو پوچتینو از تاتنهام و پیوستن ژوزه مورینیو به تاتنهام، یکی دیگر از افرادی بود که به این تغییر و تحولات بزرگ واکنش نشان داد. صحبت های سرمربی کاتالونیایی سیتی، پیش از بازی با چلسی را به نقل از سایت رسمی منچسترسیتی می خوانید.

"شما مورینیو را بهتر از من می‌شناسید. او سالیان سال با باشگاه‌های متفاوت در جزیره بود. پس خوش برگشتی مورینیو. او سرمربی بسیار خارق‌العاده‌ای است و تقریباً مطمئنم در تاتنهام موفق خواهد شد. با اخراج پوچتینو، واقعاً شوکه شدم زیرا کاری که او در تاتنهام انجام داد واقعا شگفت‌انگیز بود و باشگاه زیر نظر او بسیار بهتر بود. ارزش کار سرمربیان را زمانی می‌سجند که هنگام جدایی تفاوتی میان زمان آمدن و زمان رفتن وجود داشته باشد. در مورد پوچتینو، این موضوع صدق می‌کرد اما خب تصمیمات اتخاذ می‌شوند و کاری نمی‌شود کرد."

پپ سپس در مورد فرانک لمپارد، سرمربی جوان و خوش فکر چلسی که تاثیر بزرگی بر این تیم گذاشته، جملاتی بر زبان آورد. او در مورد مقایسه‌های که میان او و فرانکی صورت می‌گیرد، گفت:

"بله در برخی شرایط، شبیه هستیم. می‌توانیم چیزهای بیشتری بگوییم اما هنوز زود است. او برای یک سال و نیم سرمربی بوده و این مدت برای من بیشتر بوده است. من کمی پیرترم اما آینده در دستان فرانکی است. بر اساس تجارب من، تجربه زیاد هم مهم نیست. شما وقتی باشگاه را بشناسید، این یک مزیت خواهد بود. فرانک چلسی را به بهترین شکل می‌شناسد. او حتی پشت پرده باشگاه، از رسانه‌ها گرفته تا هواداران و بازیکنان را می‌شناسد. حقیقتاً من وقتی به انگلیس آمدم، بسیاری به من اعتماد نداشتند. شاید افراد خیلی خیلی کمی وجود داشتند. شاید رئیس، مدیر ورزشی و همین. شاید لمپارد در دربی کانتی هم همین وضعیت را داشت اما در چلسی چنین نیست. باید بگویم این شرایط بسیار هم خوب است چون وقتی شروع به بردن می‌کنید، چیزی برای از دست دادن ندارید.

فرانک بهترین شرایط را داراست. در باشگاه‌های بزرگ، شما بازیکنان بزرگی دارید. به همین دلیل مربی‌گری در بارسلونا یا چلسی کار بسیار راحت‌تری است. اگر سخت تلاش کنید و صبور باشید، نتایج و موفقیت سراغ شما خواهند آمد."

اخبار مرتبط:

برگزاری اولین جلسه تمرینی تاتنهام با مورینیو

تگ ها


لیگ برتر انگلیس پپ گواردیولا ژوزه مورینیو فوتبال جهان چلسی منچسترسیتی فوتبال