خیال راحت رئال حتی بدون هیچ خرید تابستانی

زین الدین زیدان پیش از این ثابت کرده است که برای قهرمان کردن رئال نیاز چندانی به خریدهای بزرگ و هزینه زیاد ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، رئال مادرید تابستان امسال هیچ بازیکن جدیدی را جذب نخواهد کرد. همانطور که فلورنتینو پرز رئیس باشگاه شب قهرمانی لالیگای رئال گفته بود، به دلیل مشکلات اقتصادی پساکرونا امسال بازیکنی جدید به رئال اضافه نخواهد شد و تنها مارتین اودگارد و آندری لونین که قرضی برای سوسیداد و اویدو بازی می کردند، به رئال برگشته اند.

شاید در نگاه اول عدم خرید بازیکن جدید یک امتیاز منفی برای کهکشانی ها تلقی شود ولی زین الدین زیدان که در ۴ سال هدایت رئال ۱۱ افتخار برای این تیم کسب کرده، برای کسب هشت تای آنها تنها ۷۰ میلیون یورو هزینه کرده بود.

زیزو ژانویه ۲۰۱۶ سرمربی رئال شد و این تیم را قهرمان چمپیونزلیگ کرد. زمستان ۲۰۱۶ رئال خرید جدیدی نداشت.

تابستان ۲۰۱۶ رئال برای بازگرداندن آلوارو موراتا ۳۰ میلیون یورو هزینه کرد ضمن اینکه مارکو آسنسیو که قرضی برای اسپانیول بازی می کرد به رئال بازگشت و ماریانو دیاز هم از تیم دوم به تیم اول منتقل شد. رئال در آن فصل(۱۷-۲۰۱۶) فاتح لالیگا، لیگ قهرمانان، جام جهانی باشگاه ها و سوپرکاپ اروپا شد.

تابستان ۲۰۱۷ رئال برای جذب دنی سبایوس و تئو هرناندز ۴۰ میلیون یورو هزینه کرد. خسوس وایه خو، مارکوس یورنته و بورخا مایورال نیز به رئال بازگشتند ضمن اینکه اشرف حکیمی نیز به تیم اول رئال منتقل شد. در آن فصل(۱۸-۲۰۱۷) رئال قهرمانی چمپیونزلیگ، جام جهانی باشگاه ها و سوپرکاپ اسپانیا و اروپا را جشن گرفت.

زیدان مارس ۲۰۱۹ به رئال برگشت در حالی که باشگاه کار جذب ادر میلیتائو از پورتو را نهایی کرده بود. تابستان ۲۰۱۹ رئال ۱۳۰ میلیون یورو برای جذب هازارد و ۱۰۰ میلیون یورو نیز برای جذب فرلاند مندی و لوکا یوویچ هزینه کرد. حاصل کار نیز فتح سوپرکاپ اسپانیا و لالیگا بود.

به عبارتی زین الدین زیدان برای کسب افتخار با رئال، نیاز چندانی به جذب بازیکن جدید نداشته و امیدوار است با اضافه شدن اودگارد بتواند فصل موفق دیگری را رقم بزند.

تگ ها


زیدان ادن هازارد مارتین اودگارد رئال مادرید