دادرس: اداره مالیات و وزارت اقتصاد ناعادلانه رفتار می‌کنند

مهدی دادرس عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص اعتراض برخی مربیان به اینکه باشگاه‌ها به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند، توضیحاتی ارائه داد...

به گزارش مدال، مهدی دادرس در خصوص اعتراض برخی مربیان به اینکه باشگاه‌ها به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند، گفت: در این مورد کاری از دست کمیته استیناف ساخته نیست چون ما مسئول اجرایی نیستیم. اما متأسفانه در این مورد قانون اشکال دارد که اداره مالیات ضریب مالیاتی ورزشکاران و مربیان را بالا گرفته است. این بماند ضمن اینکه مالیات بر درآمد است مالیات بر قرارداد نیست. یک بازیکن یا یک مربی قرارداد می‌بندد مثلا 100 میلیون تومان، گاهی وقت‌ها 10 -20 میلیون تومان می‌گیرد اما باید برای 100 میلیون مالیات بپردازد. به نظرم در اینجا اداره مالیات و وزارت اقتصاد ناعادلانه رفتار می‌کنند.

عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اداره مالیات می‌تواند استعلام بگیرد که بازیکن یا مربی چقدر پول گرفته است، گفت: خیلی ساده است. آنها با یک نامه از باشگاه می‌پرسند که چقدر پول داده‌اید. چطور تاجرانی که این همه گردش مالی دارند با یک فاکتور پیدا می‌کنند که کجا پول دادند و کجا پول کم دادند. اینجا ساده‌تر است باشگاه چقدر قرارداد بسته و چقدر پول داده است. یا بازیکن یا مربی شما چقدر پول گرفته‌اید طبق مدرک حساب بانکی مشخص می‌شود که چقدر پول ریخته شده و چقدر چک داده‌اند. به نظرم این قانون مقداری ظالمانه است. امیدوارم مسئولین وزارت اقتصاد و مالیات عادلانه‌تر و براساس منبع درآمدی مالیات بگیرند نه براساس قرارداد. اگر کسی پول کامل گرفت از او مالیات کامل بگیرند اگر 20 درصد گرفت اندازه20 درصد از او بگیرند. قوانین را باید تصحیح کرد و ان‌شاءالله فدراسیون فوتبال رایزنی کند تا اداره مالیات هم سر انصاف بیاید و آنچه حق است بگیرد.

بیشتر ببینید:

کمالوند: 800 میلیون طلب پنج سال پیش دارم و هنوز دریافت نکرده‌ام/ ویدیو

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران فدارسیون فوتبال یران کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مهدی‌ــــ‌دادرس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال