دادکان: اگر قرار به محرومیت است باید از بالا تا پایین را محروم کنند

محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران مدعی شده در اتفاقات رخ داده در خرمشهر در جریان فینال جام حذفی تنها سعید فتاحی مقصر نبوده است....

محمد دادکان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال معتقد است که کمیته اخلاق نمی‌تواند مدیران سازمان لیگ را محروم کند.
به گزارش مدال، محمد دادکان درخصوص اتفاقات فینال جام حذفی و محرومیت مسئولان سازمان لیگ با حکم کمیته اخلاق گفت: کمیته اخلاق نمی‌تواند این کار را بکند. اگر این افراد مقصر باشند که نیستند، مانند یک زنجیره به هم پیوسته هستند. نمی‌پذیرم که یک جوان مانند فتاحی این کار را کرده باشد. اگر قرار به محرومیت است، باید از بالا تا پایین را محروم کنند.

وی با اشاره به دخالت‌های وزارت ورزش و جوانان در اموری که به این نهاد ارتباطی ندارد، گفت: وزارت ورزش در انتخاب دبیر و سرمربی تیم ملی اطلاعیه می‌دهد. این مسائل به شما چه ارتباطی دارد؟ وزارت ورزش باید در سطح کلان تصمیم‌گیری کند و انتخاب سرمربی از اختیارات فدراسیون فوتبال است. وقتی این افراد را می‌آورید، باید پاسخگو هم باشید.

مشاور وزیر تعاون در امور تربیت بدنی و ورزش که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد، با اشاره به موفقیت‌های کاروان ورزش‌های کارگری کشورمان اظهار داشت: با من تماس می‌گیرند و می‌گویند ورزش‌های کارگری با شما موفق بوده است. من گفتم که هیچ کاری نکردم. تنها یک کمیته فنی به معاونت فرهنگی پیشنهاد دادم و نظم را بیشتر کردم. این موفقیت برای فدراسیون ورزش‌های کارگری و معاونت فرهنگی است. من هم کنار اینها بودم. اگر این کاروان شکست می‌خورد باید فرار می‌کردم؟

«مسئولان (وزارت) ورزش در موفقیت‌ها سینه سپر نکنند.» دادکان ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: اگر فدراسیون نواقصی دارد، مدیران وزارت ورزش به فدراسیون کمک کنند. من باید بگویم به عنوان وزارت ورزش چه کرده‌ام؟ آیا اطلاعات و شناختی از ورزش دارم؟ یا اینکه چون یار غار هستم، با شما سر کار می‌آیم و منتظرم حادثه‌ای پیش بیاید تا تقصیرات را گردن دیگری بیندازم.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از هدف جدید آبی‌ها/ مهاجم کیه‌وو استقلالی می‌شود؟
استراماچونی: استقلال یکی از مهم‌ترین تیم‌های آسیا است
نقل و انتقالات/ انصاری‌فرد به السیلیه پیوست

تگ ها


محمد دادکان فدراسیون فوتبال ایران سازمان لیگ حواشی فینال جام حذفی سعید فتاحی کمیته اخلاق فوتبال