داریوش یزدانی: فرانسه شایسته تر از بلژیک برای حضور در فینال بود

فرانسه با تعادل تیمی و توازن در دفاع با شایستگی کامل به فینال جام جهانی رسید ......

فرانسه با تعادل تیمی و توازن در دفاع با شایستگی کامل به فینال جام جهانی رسید. 

داریوش یزدانی در گفتگویی با خبرنگار مدال تحلیل خود از بازی دیشب فرانسه و بلژیک را اینگونه عنوان کرد: «فرانسه با کم کردن فاصله خطوط چندگانه خود نسبت به دیدارهای گذشته خود مانع بازیسازی موثر تیم بلژیک از میانه میدان شدند. نحوه استقرار و گرایش این تیم به دو منطقه پر خطر در دو سوی توپ و پوشش این مناطق باعث می‌شد تیم بلژیک به فضاهای کم خطر هدایت شود و بنوعی باعث حذف لوکاکو از بازی شود. هافبکهای میانی فرانسه با رعایت و اجرای اصول اولیه دفاع فردی و خطی نمایشی فوق العاده داشتند.
قدرت بازیسازی از یک سوم دفاعی و توسعه بازیسازی در یک سوم میانی با حضور دو مدافع کناری بازیساز که معمولا باعث برتری عددی تیم فرانسه در یک سوم میانی می‌گردد و نهایتا کیفیت ارسال پاسهای آخر در یک سوم هجومی در کنار سرعت بازیکنان و سرعت خوب این تیم باعث می شود تا آخرین لحظه هر دیدار این تیم قادر به خلق موقعیت گل و پیروزی باشد.‌
قدرت سرزنی مدافعان این تیم نه تنها در فاز دفاع بلکه در فاز هجومی مسابقه نیز کمک بزرگی محسوب میگردد.
بلژیک در ابتدای مسابقه با سرعت خوب موفق شد در مقابل تیم و خط دفاع منسجم فرانسه صاحب یک موقعیت خوب گردد اما بازیکنان این تیم نتوانستند از موقعیت خود استفاده لازم را ببرند و تیم فرانسه بعد از این کاملا هماهنگ و منسجم دیدار را به پایان رساندند. 
فشار تیم بلژیک در دقایق پایانی بازی با روی آوردن به ارسال از جناحین بیشتر شد که طبیعی بود و این تیم صاحب موقعیتهای نصف و نیمه ای نیز شد اما برای موفقیت کافی نبود.»

تگ ها


جام جهانی 2018 WC Qualification Africa فوتبال