داستان باورنکردنی هافبکی که نقش یک گلر را بازی کرد!

تیم فوتبال ریورپلاته در دور پنجم از مرحله گروهی رقابت های جام باشگاه های آمریکای جنوبی، با ۲۰ بازیکن مبتلا به کرونا و بدون دروازه بان، برنده از زمین خارج شد!...

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته، اتفاق عجیبی در دنیای فوتبال رخ داد که باعث شگفتی علاقه مندان به این ورزش در سراسر دنیا شد. دور پنجم از مرحله گروهی رقابت های لیبرتادورس یا همان جام باشگاه های آمریکای جنوبی شب گذشته در حالی برگزار شد که یکی از دیدارهای برگزار شده، تفاوت اساسی با سایر بازی ها داشت و داستان باور نکردنی در آن رخ داد.


تیم فوتبال ریورپلاته در حالی باید در استادیوم مونومنتال آنتونیو وسپوسیو لیبرتی به مصاف تیم ایندیپندنته سانتافه کلمبیا می رفت که این تیم با شبیخون عجیب ویروس کرونا در اردوی خود مواجه شده بود و به دلیل ابتلای ۲۰ بازیکن خود به ویروس کوید-۱۹، تنها با در اختیار داشتن ۱۱ بازیکن و بدون دروازه بان، باید به مصاف حریف خود می رفت.


هر چهار دروازه بان ریورپلاته که در لیست این تیم در لیگ قهرمانان آمریکای جنوبی حضور داشتند، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و یا آسیب دیدگی، قادر به همراهی تیم خود نبودند و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL) درخواست ریور برای ثبت نام دروازه بان های انتخابی پنجم و ششم خود را برای این مسابقه رد کرد. 


در نهایت آنها به ناچار انزو پرز هافبک ۳۵ ساله و سابق والنسیا و بنفیکا را درون دروازه خود قرار دادند. این بازیکن که از ناحیه همسترینگ نیز دچار مصدومیت بود، غیرت و تعصب به تیمش را به طور کامل معنا کرد و درون چارچوب دروازه تیمش قرار گرفت.


علاوه بر این، به دلیل ابتلای بازیکنان اصلی ریورپلاته به کرونا، آنها مجبور شدند در این بازی، از چند بازیکن جوان استفاده کنند که تاکنون برای این تیم به میدان نرفته بودند. بازیکنان جوانی که بدون تجربه بازی در سطح لیبرتادورس، برای ریورپلاته به میدان رفتند.


در حالیکه انتظار می رفت ایندیپندنته سانتافه پیروزی راحتی را مقابل ریورپلاته رقم بزند، اما این تیم ناقص آرژانتینی بود که ظرف ۶ دقیقه شگفتی بزرگی را رقم زد. فابریسیو آنخیلری و جولیان آلوارز در دقایق ۳ و ۶ دوبار دروازه حریف کلمبیایی را باز کردند تا شروع توفانی و باورنکردنی شاگردان مارچلو گالاردو باعث حیرت جهانیان شود.


اما انزو پرز که درون دروازه تیمش قرار گرفته بود، به دلیل ساختار دفاعی قدرتمند ریورپلاته، از حمایت قدرتمندی برخوردار بود و او هر کاری که در این بازی انجام داد، از نظر فوتبالدوستان تحسین برانگیز بود. او در این بازی ۴ سیو به ثبت رساند و مطمئناً با نمایش خود بسیاری از طرفداران فوتبال را شگفت زده کرد.


به دلیل عدم حضور بازیکن ذخیره بر روی نیمکت نماینده آرژانتین، به نظر می رسد در ادامه خستگی باعث باز شدن دروازه آنها شد. کلینز اوزوریو بازیکن سانتافه در دقیقه ۷۶ کلین شیت پرز را خراب کرد اما ریورپلاته و پرز در این بازی موفق به پیروزی ۲-۱ شدند. پرز جایزه بهترین بازیکن میدان را به دلیل وجود مشکلاتش دریافت کرد تا شب شگفتی فوتبال آمریکای جنوبی تکمیل شود. 


پرز در پایان بازی گفت: صحبت کردن در مورد چگونگی بازی خیلی منطقی نیست، متأسفانه ما به دلیل اتفاقات ناشی از ویروس کرونا رنج برده ایم. من بر قلب، مردانگی و شخصیت تیمی تأکید می کنم. نه تنها کسانی که امروز برای ما بازی کردند بلکه افرادی که در بازی روز یکشنبه مقابل بوکاجونیورز برای اولین بار در تیم و کنار ما بازی کردند، کمک کردند تا یک بازی خوب ارائه دهیم. ما دوباره به تیم های گروه نشان دادیم که هنوز در این رقابت ها هستیم و به مردم نیز نشان دادیم که ما هستیم و کنار نرفته ایم.


او ادامه داد: دروازه بان های تیم به من پیام دادند، من چند سوال از آنها پرسیدم. مربی دروازه بانان نیز به من مشاوره داد. دیروز کمی تمرین کردیم. او به من گفت همیشه روی نقطه پنالتی تمرکز کنم و وقتی توپ به کنار می رود ، همیشه مورب راه بروم. من سعی کردم روی کمک به تیم تمرکز کنم ، اما مطمئناً در مورد این بازی صحبت های زیادی خواهد شد.


ریورپلاته با کسب این پیروزی ۹ امتیازی شد و با توجه به شکست فلومیننزه، به صدر جدول گروه D رفت. آنها با کسب یک تساوی در دیدار پایانی خود مقابل فلومیننزه، به عنوان تیم نخست گروه راهی مرحله بعد خواهند شد. 


پیروزی شب گذشته ریورپلاته در فضای مجازی نیز بازتاب های زیادی داشت. کاربران در توئیتر، به شوخی با انزو پرز و عملکرد او در برابر حریف پرداختند:

دروازه بان امروز ریور پلاته

ریور امروز در حالی بازی کرد که انزو پرز توی دروازه بود.

انزو پرز در دروازه و مقابل سانتافه.

- چقدر زیبا، اسمش چیه؟
 - ایندیپندنته سانتافه
 - می تونم نوازشش کنم؟
 - البته، اون حمله نمی کنه

(کنایه به عدم خلق موقعیت و حمله توسط تیم سانتافه)

خلاصه بازی انزو پرز.

تگ ها


ریورپلاته آرژانتین