داستان حسین فرکی

لیگ برتر هفدهم در شرایطی آغاز می شود که حسین فرکی از چرخه مربیان فصل جدید خارج شده است ......

 لیگ برتر هفدهم در شرایطی آغاز می شود که حسین فرکی از چرخه مربیان فصل جدید خارج شده است. فرکی در 4 فصل گذشته، دو بار عنوان قهرمانی لیگ را به عنوان مربی تصاحب کرده اما دو ناکامی متوالی روی نیمکت سپاهان و سایپا، علاقه باشگاه های مختلف به امضای قرارداد با این مربی را کمرنگ کرده است. لیگ چهاردهم، نقطه اوج این مربی در فوتبال ایران بود. او که با قهرمان کردن فولاد به سپاهان پیوسته بود، اصفهانی ها را نیز در سکوی اول لیگ قرار داد. در آن مقطع زمانی تصور می شد یادداشت های فرکی در کنار زمین، نتیجه بخش ترین فرمول پیروزی در فوتبال ایران هستند اما این فرمول ها نیز سرانجام با بن بست آشنا شدند.
کاراکتر فرکی بعد از اختلاف جدی با محرم نویدکیا، لطمه خورد و او دیگر هرگز نتوانست آرامش را در سپاهان برقرار کند. برخورد باشگاه با این مربی کهنه کار، مهربانانه نبود و نتایج ضعیف او نیز، مشکلات را بزرگ تر کرد. جدایی فرکی، تنها راهکار ممکن در سپاهان به نظر می رسید و این راهکار بدون درنگ، به اجرا درآمد. سایپا، انتخاب بعدی حسین فرکی به شمار می رفت. او هنوز پیشنهادهای قابل توجهی از باشگاه های مختلف داشت اما تصمیم گرفت تا حد امکان از هیاهوی سپاهان دور شود و به نیمکت آرام تری بپیوندد. سایپا، ماشین سقوط فرکی بود. تیمی که از او یک مربی شکست خورده ساخت. مردی که تا سطح جشن بقا در لیگ برتر تنزل کرد و به محض پایان لیگ، از هدایت سایپا برکنار شد.
لیگ برتر هفدهم، بدون حسین فرکی و یادداشت نویسی هایش در کنار زمین آغاز می شود. مردی که بعد از سال ها به ناگهانی ترین شکل ممکن به یک ستاره در بین مربیان لیگ تبدیل شد و به همین سرعت، در مسیر محوشدن قرار گرفت.

تگ ها


اخبار روز فوتبال