داستان شکسپیر، پایان افسانه رانیری

در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار لسترسیتی مقابل ساندرلند، مشکلی که برای میکروفون سالن پیش آمد، باعث شد تا مصاحبه کرگ شکسپیر کمی به تاخیر بیفتد و تلاش برای درست کردن میکروفون، به سر و صدای زیادی در سالن منجر شد ......

در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار لسترسیتی مقابل ساندرلند، مشکلی که برای میکروفون سالن پیش آمد، باعث شد تا مصاحبه کرگ شکسپیر کمی به تاخیر بیفتد و تلاش برای درست کردن میکروفون، به سر و صدای زیادی در سالن منجر شد.​​​​​​​
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، در این بین شکسپیر ناگهان گفت:" خب، مرسی از همه، فردا می بینمتون." او بعد از گفتن این جمله از روی صندلی بلند شد و وانمود کرد که کنفرانس مطبوعاتی به پایان رسیده است.
خبرنگاران به خاطر شوخی او حسابی خندیدند و این گوشه ای از شخصیت مردی را نشان داد که بعد از نتایج اخیر تیمش، حالا با خیال راحت در انتظار دیدارهای پایانی فصل است.
پس از اخراج کلودیو رانیری از لسترسیتی بود که شکسپیر بلافاصله هدایت روباه ها را برعهده گرفت. او که در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش مجبور شده بود به سوالاتی جنجالی جواب بدهد، از آن زمان در پست جدید خودش را تثبیت کرد و حالا یکی از کاندیداهای اصلی برای هدایت لسترسیتی محسوب می شود.
در این مدت او نمی توانست نتایجی بهتر از این بگیرد. او در 6 دیدار روی نیمکت لسترسیتی به عنوان سرمربی، به رکورد 100 درصد پیروزی رسید و در مدت 6 هفته، کاملا دورنمای باشگاه را تغییر داد.
لسترسیتی موفق شد شب گذشته با دو گل ساندرلند را شکست بدهد و برای اولین بار در 20 هفته گذشته به نیمه بالایی جدول لیگ برتر برگردد.
این یک دستاورد فوق العاده برای تیمی است که وقتی شکسپیر هدایت آن را برعهده گرفت، در منطقه سقوط قرار داشت. اما پس از پیروزی 3-1 مقابل لیورپول در اولین دیدار، آنها مقابل هال سیتی (3-1)، سویا (2-0)، وستهام (3-2) و استوک سیتی (2-0) به پیروزی رسید تا با برد دیشب، بازگشت خیره کننده شان تکمیل شود.
لسترسیتی در همه این دیدارها، حداقل یک گل در نیمه اول زد و در هر دیدار، حداقل دوبار دروازه حریفان را باز کرد و در این 6 دیدار، تنها 13 دقیقه از حریفان عقب بود (در دیدار مقابل هال سیتی).
وقتی از شکسپیر خواسته تا به سبک ژوزه مورینیو، برای خودش لقبی انتخاب کند، او خود را "آقای خوش شانس" نامید و سیو دیدنی کاسپر اشمایکل مقابل وستهام را یادآوری کرد.
بازیکنان لستر فصل قبل هم نشان داده بودند که به صورت فردی و تیمی چه توانایی هایی دارند اما در آخرین ماه های حضور رانیری روی نیمکت این تیم، خبری از این موضوع نبود. مربی ایتالیایی که یک تیم فوق العاده ساخته بود، با تغییرات تاکتیکی اش، روح آن تیم قهرمان را از بین برد.
نظرات شکسپیر که از زمان مربی قبلی، نایجل پیرسون، چهره ای تاثیرگذار در تیم بود، کمتر مورد توجه قرار گرفت و مالکان لستر به امید اینکه واکنشی از روی بازیکنان ببینند، در رسانه ها حمایت شان را از رانیری اعلام کردند اما وقتی لستر برابر سوانسی به راحتی شکست خورد، مشخص شد که تغییر روی نیمکت این تیم اجتناب ناپذیر است.
کنار گذاشتن رانیری، اگرچه برای افرادی که خارج از باشگاه بودند اتفاقی عجیب و غیرقابل پذیرش بود اما شرایط را در رختکن لستر کم کم به شرایط عادی برگرداند و شکسپیر توانست اوضاع را در دست بگیرد.
او که 9-8 سال است برای لسترسیتی کار می کند، از روی حضور همه بازیکنان تیم در کینگ پاور حضور داشته و از اعتماد آنها برخوردار است. همان اولین دیدار مقابل لیورپول نشان داد که چطور اعتماد به نفس تیم برگشته و در مسیر درست قرار گرفته اند.
شکسپیر که به عنوان مربی موقت روی نیمکت لسترسیتی نشست، حالا یکی از کاندیداهای اصلی هدایت این تیم برای فصل آینده است و اگر تیم او همین روند را ادامه بدهد، شاید به دستاوردی بیش از آنچه رانیری داشت، دست پیدا کنند.
منبع: دیلی میل
 

تگ ها


فوتبال