داستان فیلیپ کوتینیو؛ مونیخ شهر دیگری است

آیا فرازوفرودهای کوتینیو در مونیخ به پایان می‌رسد و ستاره برزیلی دوباره به روزهای اوجش باز می‌گردد؟...

ژانویه 2018 بود که ستاره آن روزهای لیورپول با مبلغ 105میلیون یورو و قراردادی 5/5ساله لباس بارسلونا را پوشید، اما پسر محبوب آنفیلد هیچ‌وقت نتوانست در نیوکمپ هم بدرخشد و زیر سایه مسی و سوارز دفن شد. فشار به قدری زیاد شد و بالا رفت که شادی معدود گل‌هایی که می‌زد هم صرف جواب دادن به توهین‌های تماشاگران می‌کرد و از سکوهای نیوکمپ دورتر می‌شد. ستاره گرانقیمت برزیلی حالا با قراردادی قرضی به بایرن رفته است؛ در شرایطی که بایرنی‌ها تنها دستمزد او را پرداخت می‌کنند و برای حضور یکساله کوتینیو هم 8میلیون یورو به کاتالان‌ها پرداخت خواهند کرد. به همین بهانه نگاهی انداخته‌ایم به عملکرد فیلیپ کوتینیو در تمام باشگاههایی که لباس آنها را پوشید.

 

واسکودوگاما

19مسابقه

یک گل

صفر پاس‌گل

فرزند سوم و آخر اسمرلدا کوتینیو در سال 1992 به دنیا آمد و از 7سالگی لباس واسکودوگاما را پوشید. در همین لباس به تیم ملی زیر 15ساله‌های برزیل دعوت شد و چندوقت بعد با قراردادی به ارزش 4میلیون یوروبه اینترمیلان آمد.

 

اینترمیلان

47مسابقه

5گل

4پاس‌گل

بازی در سری آ برای یک پسر 17ساله کار سختی است. برای همین مدتی به طور قرضی برای اسپانیول بازی کرد و دوباره به اینتر برگشت. او برای تیم رافا بنیتس بازی کرد و ماسیمو موراتی درباره‌اش گفته بود: «کوتینیو آینده اینترمیلان است.»

 

لیورپول

201مسابقه

54گل

45پاس‌گل

سال 2013 اینترمیلان او را در فهرست فروش قرار داد. با اینکه مائوریسیو پوچتینو – مربی آن روزهای اسپانیول- به دنبال خریدش بود، اما با قراردادی به ارزش 5/8میلیون یورو به لیورپول رفت و تبدیل شد به ستاره آنفیلد.

 

بارسلونا

76مسابقه

21گل

11پاس‌گل

مهاجم برزیلی که روزگاری با قراردادی 4میلیونی به اینتر آمده بود، حالا طی یکی از گرانترین قراردادهای تاریخ فوتبال به بارسلونا رفت. 105میلیون یورور برای کوتینیو که قرار بود جای نیمار را در نیوکمپ پر کند، اما در عمل هیچ وقت این اتفاق نیفتاد تا او سر از بایرن مونیخ دربیاورد و امیدوار بماند که این بار شایستگی‌هایش را در بوندسلیگا ثابت کند.

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی فیلیپه کوتینیو بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال