داستان پیچیده پوگبا در اولدترافورد چه سرانجامی خواهد داشت؟

پل پوگبا ستاره جدایی‌طلب منچستریونایتد بعد از ناکامی در خروج از اولدترافورد، روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت و باید دید در ادامه فصل چه روزهای در انتظار او است....

به گزارش مدال؛ «پل پوگبا» در تابستان تمایل داشت باشگاه منچستریونایتد را ترک کند و راهی رئال مادرید شود اما با اینکه یونایتد به ستاره فرانسوی اجازه خروج نداد، او تصمیم گرفت برخلاف «روملو لوکاکو» دست به شورش نزند و کارش را با آرامش از جایی که رها کرده بود، پی بگیرد. پوگبا که شخصیت محبوبی در باشگاه به حساب می‌آید هرگز در تابستان به باشگاه بی‌احترامی نکرد و برای رسیدن به خواسته‌اش و پوشیدن پیراهن سفید مادریدی‌ها از طریق مطبوعات به تیمش فشار نیاورد. البته شرایط پوگبا کماکان یک معما است؛ او دومین دوره حضور خود در اولدترافورد را سپری می‌کند و از بد ماجرا این دوران با عقب افتادن شیاطین‌سرخ از منچسترسیتی و لیورپول هم‌زمان شده.

حال با مشخص شدن تداوم حضور او در من‌یونایتد در این فصل می‌توان با دید صحیح‌تری به شرایط پیچیده پوگبا و فاکتورهای موثر در آن نگاه کرد.

پوگبا چه می‌خواهد؟

پس از سه فصل حضور در منچستریونایتد، ستاره فرانسوی تماید دارد تا در دوران اوج خود به باشگاهی ملحق شود که برای عناوین بزرگ می‌جنگد و رویایش بازی در رئال مادرید زیر نظر «زین‌الدین زیدان» است. ضمن اینکه فراموش نکنید دومین انتخاب او بازگشت به یوونتوس بود و سومین گزینه ماندن در منچستریونایتد. به معنای دیگر تداوم حضور در اولدترافورد آخرین خواسته پوگبا محسوب میشد.

آیا او به رویایش می‌رسد؟

به احتمال زیاد در این تابستان چنین اتفاقی رخ نخواهد داد چرا که منچستریونایتد در خط میانی دستش خالی است و فروش پوگبا با توجه به بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات در انگلیس برای آنها یک خودکشی محسوب می‌شود. از طرفی مادریدی‌ها نیز در حال حاضر توان پرداخت مبلغ درخواستی شیاطین سرخ را ندارد؛ تعداد خریدهای رئال در تابستان و عدم فروش «گرت بیل» و «خامس رودریگز» به نوعی خرید ستاره فرانسوی را غیرممکن ساخته. البته زیدان بارها به وضوح اعلام کرده که پل را می‌خواهد اما «فلورنتینو پرس» رقم درخواستی شیاطین‌سرخ را بالاتر از ارزش‌های واقعی او می‌داند.

رفتار پوگبا چگونه است؟

به یاد داشته باشید که هافبک فرانسوی محصول آکادمی منچستریونایتد است و به باشگاه خود احترام خاصی می‌گذارد. او هرگز مستقیم در رسانه‌ها به باشگاه فشار نیاورده و حتی به دستور او، مدیربرنامه‌هایش – مینو رایولا - نیز از همین استراتژی خاص پیروی می‌کند. گرچه پل ضمن احترام به باشگاه، از تمایلش برای تجربه چالشی جدید نیز سخت گفته اما در اردوی پیش‌فصل، شیاطین سرخ را در تور شرق آسیا نیز همراهی کرد و حتی برابر چلسی هم به میدان رفت و خوش درخشید. همین امر باعث شده سرمربی و اکثر هواداران تیم تفکر و رفتار حرفه‌ای او را تحسین کنند. برای درک بهتر رفتار قابل تحسین پوگبا کافی‌ست به رفتار «لوکاکو» و «کوشیلنی» نگاهی بیاندازید.

سولشائر برنده این راند شد؟

قطعا سولشائر نتوانسته پوگبا را راضی کند که پنج سال دیگر سرخپوش بماند اما به طور حتم رابطه خوب او با ستاره فرانسوی باعث می‌شود که پل بهترین عملکرد خود را این فصل زیر نظر مرد نروژی به نمایش بگذارد. رایولا می‌تواند به موکلش توصیه کند که خود را به مصدومیت بزند اما اگر یونایتد او را نفروشد، پوگبا پسر بد قصه می‌شود. شاید نمایش یونایتد در هفته اول، پل را مجاب کند تا یک فصل دیگر در اولدترافورد بماند و به تیم نوپای سولشائر برای دستیابی به موفقیت کمک کند. در سیستم 3-3-4 مورد استفاده از سوی «اوله»، با حضور ماتیچ و تومینای، بهترین فرصت برای شکوفایی پوگبا به او هدیه شده است.

دوران پوگبا در اولدترافورد را چگونه قضاوت کنیم؟

او ستاره تیم بود و هر ناکامی در عصر آقای خاص نیز به همین خاطر به او برمی‌گشت. فعالیتش در فضای مجازی، گاهی اوقات عدم ثباتش و حتی برخی از اشتباهاتش در زدن ضربات پنالتی‌ها هم به منتقدان فرصت انتقاد داد اما حقیقت این‌ست که در کسب دو قهرمانی آخر شیاطین سرخ در لیگ اروپا و جام اتحادیه، پوگبا مهره کلیدی بود. او حتی در بسیاری از کام‌بک‌های ثبت شده به نام یونایتد، نقشی کلیدی ایفا کرد؛ برای مثال در کام‌بک برابر منچسترسیتی و نیوکاسل او بود که درخشید و مورینیو را موقتاً در شغلش نگاه داشت. ضمن اینکه او فصل گذشته تنها بازیکن خارج از لیورپول و منچسترسیتی بود که به رای دیگر بازیکنان در تیم منتخب فصل قرار گرفت.

در کل می‌توان به صراحت گفت که دوران حضور او در اولدترافورد بد نبوده اما زمانی که برای جذب یک بازیکن خرج بسیار سنگینی می‌کنید، انتظار دارید هر هفته عملکردش 9 از 10 باشد نه هر 6 هفته یک بار.

در ژانویه چه خواهد شد؟

اوضاع احتمالاً در نقل‌وانتقالات زمستانی هم تغییری نخواهد کرد و همانند پروژه انتقال «کریستیانو رونالدو» نیز پرونده این انتقال 12 ماه به تاخیر بیافتد. اما نکته اصلی اینجاست که پوگبا تنها به یک شرط 12 ماه بعد در «سانتیاگو برنابئو» توپ خواهد زد و آن هم ماندگاری زیدان است، امری که در حال حاضر چندان محتمل به نظر نمی‌رسد.

بیشتر بخوانید:

سولشائر یونایتد را به عصر فرگی برمی‌گرداند؟

 

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات شایعه نقل و انتقالاتی نقل و انتقالات منچستریونایتد شیاطین سرخ اولدترافورد پل_پوگبا اوله گونار سولشائر فوتبال جهان لیگ برتر انگلیس پل پوگبا منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال