داستان یک گل؛ شوچنکو چگونه دروازه بوفون را باز کرد +ویدیو

آندری شوچنکو داستان گل زیبایش به یوونتوس در سال ۲۰۰۱ را بیان کرد. او بوفون را دوست خودش می‌داند....

به گزارش مدال، مجله فورفورتو در هر شماره به بررسی گل‌های تاریخی دنیای فوتبال می‌پردازد و این بار نوبت گل زیبای شوچنکو به یوونتوس در سال ۲۰۰۱ شده است.
شوچنکو از سال ۹۹ تا ۲۰۰۶ توانست برای میلان ۱۲۷ گل بزند و حتی پنالتی برتری یووه در فینال لیگ قهرمانان را به ثمر برساند اما یکی از مهم‌ترین گل‌های زندگی او گل به یوونتوس در سال ۲۰۰۱ بوده است. 
این مهاجم اوکراینی که با مبلغ ۲۵ میلیون یورو در سال ۹۹ به میلان پیوست می‌گوید: من همیشه پرتلاش بودم و در بازی‌ها توسط مدافعان حریف محاصره می‌شدم اماسریع بودم و مدافعان نمی‌توانستند سریع در کنار من حرکت کنند.
در دسامبر ۲۰۰۱ میلان ۲ امتیاز از یووه بیشتر داشت و بازی این دو تیم از حساسیت زیادی برخوردار بود. شوا می‌گوید: موقعیت‌‌های زیادی در طول بازی پیش نمی‌آید و باید با مدیریت همان معدود فرصت‌‌ها به گل برسید. ۲ یا ۳ بازیکن به سمت من یوروش آوردند. به سمت ادگار داویدز رفتم و او را پشت سر گذاشتم. فرصت نداشتم تا سرم را بالا بگیرم زیرا مدافعان زیادی پیش روی من بودند. دو نفر را از پیش رو برداشتم و به نزدیکی محوطه پنالتی رسیدم. به داخل محوطه و حرکت هم‌تیمی‌هایم نگاه کردم و تصمیم گرفتم سریعا به سمت دروازه شوت بزنم. بوفون فرصت مناسبی برای عقب رفتن نداشت و در نهایت توپ درون دروازه قرار گرفت.
شوچنکو در پایان گفت: این گل یکی از بهترین و خاطره‌انگیزترین گل‌هایم بود که توانستم در یک بازی مهم و مقابل بوفون به ثمر برسانم. البته بوفون همیشه دوست من بوده است!

بیشتر ببینید:

وقتی هم‌تیمی مانع گلزنی می‌شود! /ویدیو

تگ ها


داستان یک گل آندری شوچنکو ویدیو ویدئو فوتبال