داشتن سرمربی سقف آرزوهای استقلال نیست/ مدیرعامل باید اقتصادی باشد

پیشکسوت آبی پوشان گفت: هیات مدیره استقلال این را بداند سقف خواسته‌های ما از آنها داشتن یک سرمربی نیست. هیات مدیره در این فصل باید خیلی تلاش کند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، محمد نوری که در جلسه معارفه محمود فکری سرمربی جدید استقلال حضور داشت، اظهار داشت: انتخاب محمود فکری برای هدایت استقلال را به فال نیک می‌گیرم و نه تنها این انتخاب را به خود فکری، بلکه به هواداران استقلال تبریک می‌گویم. به عنوان یک پیشکسوت از سرمربی تیم حمایت می‌کنم و از هواداران هم می‌خواهم همین فضای حمایتی از فکری و تیم استقلال را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در ماه‌ها و سال‌های اخیر با احساسات هواداران استقلال خیلی بازی شده و این منصفانه نیست. کار را به آنجا رساندند که بسیاری از هواداران ما تنها بابت داشتن یک سرمربی در فاصله ۲۰ روز مانده به شروع لیگ خوشحال باشند و جشن بگیرند. در حالی که داشتن سرمربی کف مطالبات ما از هیات مدیره است نه سقف آن.

عضو پیشین کمیته فنی آبی پوشان تاکید کرد: داشتن سرمربی اولین حقوق یک تیم است و با انتخاب سرمربی ماموریت هیات مدیره و به طور کلی تیم مدیریت به اتمام نرسیده. بلکه تازه آغاز شده است. هیات مدیره باید شبانه روز تلاش کند تا از نظر اقتصادی و معنوی بتواند از کادر فنی و مجموعه باشگاه حمایت کند. چون در غیر این صورت هیچ موفقیتی اتفاق نخواهد افتاد.

نوری خاطر نشان ساخت: محمود فکری همان زمانی که برای تیم بازی می‌کرد و سالها نیز بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست، از کاریزمای لازم برای راهبری تیم برخوردار بود و با همان شخصیت وارد حرفه مربیگری شد. می‌دانم او برای هدایت استقلال همین کاریزما را دارد. ضمن این که کادر فنی او هم به اندازه کافی وزین است.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: صمد مرفاوی یک وزنه بزرگ در کادر فنی استقلال است. او سالهای زیادی به عنوان دستیار و سرمربی روی نیمکت این تیم نشسته و بهترین گزینه برای کمک کردن به محمود فکری در این زمان بود. حضور یک مهره جوان مثل آرش برهانی که مدت زمان زیادی از بازنستگی‌اش نمی‌گذرد و با تعدادی از همین بازیکنان همبازی بوده هم در کادر فنی اتفاق خوبی است. یکی مثل برهانی خیلی خوب می‌تواند حاشیه‌های درون تیم را با ایجاد رفاقت بین بچه‌ها جمع کند. دین محمدی هم قبلا تجربه دستیاری در استقلال را داشته و از تجربه کافی برخوردار است.

وی بیان داشت: همانطور که گفتم کار اصلی هیات مدیره تازه از الان آغاز شده است. اعضای هیات مدیره ما باید بدانند وظایف مهی دارند که یکی از بزرگترین آنها ایجاد بستری امن برای کادر فنی و حمایت‌های اقتصادی است.

نوری تاکید کرد: البته که باشگاهی به این بزرگی باید از مدیران اقتصادی قوی بهره بجوید و به نظر من مدیرعامل این باشگاه هم باید از توان اقتصادی بالا برخوردار باشد و با شم بالای اقتصادی ظرفیت‌های درآمدزایی برای باشگاه ایجاد کند. این باشگاه باید به جایی برسد که دستش در جیب خودش باشد نه وزارت ورزش و هواداران متمول. این که هوادارن متمول به کمک تیم می‌آیند اتفاق بسیار خوبی است و باید دست آنها را به گرمی فشرد، اما باشگاه با این ظرفیت‌های بالایی که دارد می‌تواند کاملا خودکفا و بی‌نیاز از هر کمکی باشد.

مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: استقلال تیمی است که برای بزرگی کردن باید دستش را روی زانوی خودش گذاشته و به جز هوادارانش به هیچ قدرت دیگری تکیه نکند. لذا هیات مدیره و مدیر عامل می‌توانند نقش پررنگی در موفقیت‌های این تیم برای فصل آینده داشته بانشد. 

وی افزود: تاکید می‌کنم دوم و سوم شدن برای استقلال موفقیت و نتیجه خوب نیست و از نظر هواداران و پیشکسوتان تنها قهرمانی در لیگ برتر و جام آوردن می‌تواند موفقیت باشد. 

بیشتر بخوانید:

مربی شهر خودرو در رادار استقلال

برهانی: کریمی، مهدی‌پور و واسعی را می‌خواهیم

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران محمود فکری فوتبال ایران محمد نوری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال