دامیانوویچ یک گام تا تاریخ سازی در آسیا

دژان دامیانوویچ مهاجم مونته نگرویی کیتچی هنگ کنگ با گلی که شب گذشته مقابل پورت اف.سی به ثمر رساند، یک گام تا تاریخ سازی فاصله دارد....

به گزارش "ورزش سه"، مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق آغاز شده است و روز گذشته تیم کیتچی هنگ کنگ مقابل میزبان خود پورت اف.سی تاییلند با نتیجه دو بر صفر به برتری دست یافت تا امیدهایش برای صعود را از همان بازی اول افزایش دهد.


در این دیدار، دژان دامیانوویچ مهاجم ۳۹ ساله و اهل مونته نگرو کیتچی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. دامیانوویچ با گلی که وارد دروازه پورت اف.سی کرد، شمار گل هایش در لیگ قهرمانان آسیا را به عدد ۳۷ رساند و تنها یک گل تا کسب عنوان برترین گلزن تاریخ رقابت های ACL فاصله دارد.


این بازیکن اکنون با لی دونگ گوک کره ای که از دنیای فوتبال خداحافظی کرده، به صورت مشترک این عنوان را در اختیار دارد و در ۵ بازی باقیمانده کیتچی در مرحله گروهی و صعود احتمالی به دور بعد، در مراحل بعدی نیز این شانس را دارد تا با به ثمر رساندن حداقل یک گل، به تنهایی عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را از آن خود کند.


او که دقیقا یک ماه دیگر ۴۰ ساله می شود، در این سالها ۲۵ گل برای اف سی سئول و ۹ گل برای سوون سامسونگ کره جنوبی و همچنین ۲ گل برای بیجینگ گوان به ثمر رسانده بود و روز گذشته نیز نخستین گلش را با پیراهن کیتچی وارد دروازه حریف کرد تا شماره گل های آسیاییش را به عدد ۳۷ برساند.


او که در ماه فوریه گذشته به کیتچی هنگ کنگ پیوست، ظرف تنها ۱۴ مسابقه ۱۷ بار برای این تیم گلزنی کرد و موفق شد با کیتچی عنوان قهرمانی لیگ هنگ کنگ را تصاحب کند. او زمان زیادی برای جا گذاشتن لی دونگ گوک کره ای در اختیار دارد.


ناصر الشمرانی بازیکن عربستانی سابق الاتحاد و الکسون بازیکن گوانگژو نیز با زدن ۳۲ و ۳۰ گل، در رتبه های بعدی برترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و با توجه به عدم حضور این دو نفر در ACL امسال، شانسی برای رسیدن به دامیانوویچ ندارند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا