داودی: به زودی تیم باشگاهی‌ام را انتخاب می‌کنم

ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان گفت: با برگزاری اردوی تیم ملی روند مثبتی برای آماده‌سازی نفرات المپیکی ایجاد شده است....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، علی داودی در خصوص آغاز اردوی تیم ملی وزنه‌برداری، اظهار داشت: از شنبه اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان با فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در کمپ‌ تیم‌های ملی آغاز شد. تست‌های PCR تمامی ملی‌پوشان هم منفی بود. خوابگاه و سالن تمرین نیز از لحاظ بهداشتی هر روز ضدعفونی و تمام نکات ایمنی رعایت می‌شود. برای اینکه فضا کاملا بهداشتی شود خدمات سالن و خوابگاه وزنه‌برداری هم شبانه روزی کمک می‌کنند. فدراسیون به منظور برگزاری اردوها، کارهای خیلی خوبی را انجام داده است و شرایط مناسبی را از لحاظ تغذیه داریم که تغذیه‌مان نسبت به قبل خیلی بهتر شده است. امیدوارم با پیگیری منظم و مستمر تمرینات‌مان، آمادگی بالایی برای شرکت در مسابقات پیش‌رو به دست بیاوریم.

وی افزود: برگزاری تمرین در قالب اردو و فعالیت زیر نظر کادر فنی تیم ملی بالطبع به نفع ملی‌پوشان وزنه‌برداری خواهد بود. مهم این بود که اردو آغاز شود و فدراسیون وزنه‌برداری نیز طبق برنامه‌ریزی این اردو را استارت زد و روند مثبتی ایجاد شده است. 

ملی‌پوش فوق سنگین وزنه برداری در خصوص اینکه فشار این اردو زیاد نیست، عنوان کرد: فشار تمرین این اردو به گونه‌ای نیست که برای آماده‌سازی مسابقات باشد. فشار تمرینات متعادل خواهد بود و به مرور برای مسابقات داخلی، لیگ و قهرمانی بزرگسالان آسیا آماده می‌شویم.

داودی در خصوص شرکت در مسابقات برای آماده‌سازی، یادآور شد: رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا اواخر اسفند در ازبکستان برگزار خواهد شد. این پیکارها باعث می‌شود المپیکی‌ها نیز در شرایط ایده‌آل و مناسب آمادگی بدنی قرار بگیرند. 

ملی‌پوش فوق سنگین وزنه برداری کشورمان در مورد انتخاب تیم باشگاهی‌اش برای حضور در لیگ وزنه‌برداری هم گفت: هم اکنون در حال مذاکره با یک باشگاه حاضر در لیگ وزنه‌برداری بزرگسالان هستم و به احتمال زیاد امسال در لیگ مسابقه خواهم داد.

وی در خصوص دو مرحله‌ای بودن لیگ امسال، تاکید کرد: لیگ امسال طی دو مرحله رفت و برگشت برگزار می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا فشار زیادی روی وزنه‌برداران ملی‌پوش نیاید. همچنین مسابقه رکوردگیری در پایان این مرحله اردوی تیم ملی خواهیم داشت و این رکوردها در مرحله اول لیگ وزنه‌برداری بزرگسالان باشگاههای کشور مورد محاسبه قرار می‌گیرد. 

داودی درباره افزایش مبالغ وزنه‌برداران حاضر در مسابقات لیگ هم خاطرنشان کرد: مبالغ قراردادهای وزنه‌برداران نسبت به پارسال بهتر شده است. اگر تیم‌های با کیفیتی در لیگ وزنه‌برداری شرکت کنند و رقابت بین آنها برای قهرمانی نزدیک باشد، هیجان و جذابیت نیز بیشتر خواهد شد. به طور حتم با ادامه این روند مبالغ قراردادهای وزنه‌برداران هم بالاتر می‌رود. 

بیشتر بخوانید:

سهراب مرادی: شرایط سختی داریم/ تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله دارم

بیرانوند: درباره کیانوش از کادرفنی بپرسید!

 

 

تگ ها


وزنه برداری علی داوودی وزنه‌برداری