داود رفعتی: در صورت دریافت مجوز از فیفا در دربی از VAR استفاده می‌کنیم

رفعتی از عملکرد داوران در هفته بیستم لیگ برتر راضی است....

رفعتی از عملکرد داوران در هفته بیستم لیگ برتر راضی است.

به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،داود رفعتی، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از آزمایش موفقیت‌آمیز VAR در مسابقه این هفته تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت خبر داد.

رفعتی درباره نخستین آزمایش آفلاین VAR در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: خوشبختانه آزمایش این سامانه به صورت پخش تلویزیونی تجربه موفقی بود که از هر نظر به خوبی انجام شد. تنها نقص و مشکل موجود کم بودن تعداد دوربین‌هاست که در این باره باید نشست مشترکی با نمایندگان صداوسیما داشته باشیم و تعداد دوربین‌ها را افزایش دهیم تا شرایط بهتر شود. در این‌ صورت دیگر هیچ مشکلی برای اجرای VAR نخواهیم داشت. بر همین اساس مکاتبات لازم با فیفا صورت می‌گیرد و در صورت دریافت مجوز می‌توانیم در اولین بازی که احتمالاً دربی خواهد بود این سیستم را برای نخستین بار به اجرا بگذاریم.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال همچنین درباره قضاوت داوران در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر گفت: شاهد قضاوت‌های بسیار خوبی بودیم که یکی از بهترین‌های آنها در مسابقه حساس تیم‌های تراکتورسازی و سپاهان روی داد. بهترین انتخاب ممکن را برای این بازی داشتیم و داوری را انتخاب کردیم که از تجربه کافی برخوردار بود. هر دو گل به شکلی کاملاً درست ثبت شد و خطاهای منجر به گل‌ها نیز درست بود.

رفعتی در پایان تصریح کرد: قضاوت داوران در تمامی مسابقات این هفته قابل قبول بود و باید بگویم هیچ اشتباه تأثیرگذاری در نتیجه مسابقات از سوی داوران دیده نشد و اگر اشتباهات جزئی هم در بعضی از بازی‌ها وجود داشته در نتیجه اثرگذار نبوده که این‌گونه اشتباهات در فوتبال طبیعی است.