داورزنی: آرزویم انتخاب کادر صددرصد ایرانی است!

رئیس فدراسیون والیبال گفت: محدوده انتخاب سرمربی از بین نفرات بسیار انگشت شماری است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در ادامه نشست هایی که داورزنی بعد از جدایی ایگور کولاکوویچ برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی برگزار می کند، روز گذشته کمیته فنی فدراسیون با حضور برخی از کارشناسان تشکیل جلسه داد و به انتخاب مربی تراز اول خارجی برای تیم ملی تاکید کرد. 


محمدرضا داورزنی در نشست با اتاق فکر فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی، گفت: یکی از آرزوهای بزرگ من، استفاده از کادر صددرصد ایرانی در تیم ملی والیبال است، اما با توجه شرایط کنونی و آرمان والیبال ایران در المپیک و تصویب کمیته فنی، استفاده از سرمربی ایرانی امکان‌پذیر نیست. اما یقین دارم که در آینده حتما این اتفاق خواهد افتاد و مربیان ایرانی در جهان مطرح خواهند شد.


وی با بیان این که بازیکنان تیم ایران باید به کادر فنی تیم ملی اطمینان کامل داشته باشند تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند، عنوان کرد: بازی‌های المپیک میدان بسیار مهمی است و طبیعی است که هر تیمی که از کادر فنی و امکانات بهتری برخودار باشد، احتمال دستیابی بیش‌تری به اهداف خود دارد.


رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری این که افرادی را به کمیته فنی انتخاب سرمربی دعوت کردیم که به دنبال مربی‌گری در این تیم نیستند، گفت: این افراد تجربه لازم برای اظهار نظر درباره سرمربی آینده تیم ملی را دارند و از سوی دیگر، در این موضوع ذی‌نفع نیستند.


وی ادامه داد: ایران و دیگر تیم‌های شرکت کننده در المپیک، شش ماه فرصت برگزاری لیگ‌های داخلی دارند و بعد از آن نیز تیم ایران فرصت کوتاهی برای تشکیل اردو، آماده‌سازی و حضور در لیگ ملت‌ها دارد. بنابر این اگر آرمان تیم ایران قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک است، باید مربی مناسبی برای کسب این مقام انتخاب کنیم و تشکیل کمیته فنی انتخاب سرمربی نیز با همین هدف انجام شده است.


داورزنی عنوان کرد: محدوده انتخاب سرمربی از بین نفرات بسیار انگشت شماری است. زیرا تیم‌های المپیکی سرمربیان خود را مشخص کرده‌اند و برخی مربیان نیز از نظر مسایل شخصی امکان فعالیت در ایران را ندارند و یا علاقه‌ای به کار مربی‌گری در کشورهای آسیایی را ندارند. از سوی دیگر برخی مربیان خودشان اظهار تمایل برای همکاری در ایران کرده‌اند.


رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که برخی مربیان تعهدات باشگاهی دارند اما منتظر تصمیم‌گیری فدراسیون ایران هستند و احتمال تغییر در قرارداد باشگاهی خود دارند، گفت: البته برخی از مربیان بزرگ جهان نیز همکاری با یک باشگاه را دلیل بر نپذیرفتن هدایت تیم ملی یک کشور نمی‌دانند.

وی با یادآوری این که برخی مربیان جهان با استفاده از والیبال به تجارت مشغول هستند و انگیزه کافی برای حضور قدرتمند در المپیک را ندارند، تاکید کرد: این مربیان گزینه مناسبی برای تیم ایران نیستند و به همین دلیل، دایره انتخاب سرمربی تیم ملی محدود است و باید از بین مربیانی که انگیزه و برنامه خوبی برای تیم ما دارند، استفاده کنیم. مربی انتخابی نباید اولویت نخستش درآمد باشد؛ باید انگیزه‌های فرامادی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

استفاده از مربی ایرانی در تیم ملی والیبال شدنی نیست

موانع انتخاب به موقع سرمربی تیم ملی والیبال/ گزینه مد نظر داورزنی

 

 

تگ ها


والیبال محمدرضا داورزنی والیبال