داورزنی: برای انتخاب سرمربی کمیته فنی تشکیل می شود

رئیس فدراسیون والیبال اعلام کرد قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک آرمان والیبال تا سال آینده خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، دومین نشست رسمی هیات رئیسه فدراسیون والیبال در سال ۹۹ امروز به ریاست محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال برگزار شد.


در این نشست که به مدت چهار ساعت طول کشید، مهرداد هاشمی، فریبا محمدیان، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، وحید مرادی، میلاد تقوی، بهنام محمودی، مهناز شاددل، شهرام عظیمی، مهدی اسلامی، مصطفی کارخانه، هوشنگ عشایری و محمدجواد یزدان‌پناه اعضای هیات رئیسه و کارشناسان دعوت شده حضور داشتند.


نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال سه مصوبه مهم داشت که قرار گرفتن تیم ملی ایران در بین چهار تیم برتر المپیک توکیو به عنوان آرمان این رشته ورزشی در سال ۱۴۰۰ یکی از آن‌ها بود.


انتخاب ناصر میرفخرایی به عنوان سخنگوی هیات رئیسه و تشکیل دو کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی و بازیکنان برتر والیبال ایران برای دعوت به اردوی تیم ملی، از دیگر مصوبات مهم نشست امروز هیات رئیسه فدراسیون والیبال بود.
محمدرضا داورزنی در پایان نشست هیات رئیسه فدراسیون درباره مباحث مطرح شده در این نشست، افزود: فدراسیون والیبال برنامه‌های نیمه دوم سال خود را برای برگزاری لیگ‌ها و مسابقات قهرمانی کشور در دو گروه مردان و بانوان تدوین کرده است.
وی در تشریح اقدامات انجام شده برای مسابقات والیبال داخلی، عنوان کرد: پروتکلی را برای برگزاری مسابقات با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی آماده کردیم و از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کردیم و تصویب شد مسابقات والیبال با رعایت این پروتکل‌ها برگزار شود.
رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری اینکه در ۶ ماه گذشته فعالیت‌های والیبال متوقف شده بود، گفت: این روند اگر ادامه پیدا می‌کرد، بازیکنان والیبال ایران دچار افت شدیدی از نظر آمادگی جسمانی، فنی و روحی و روانی می‌شدند و این موضوع در سال منتهی به المپیک اصلا خوب نیست. کشورهای دیگر هم در حال تلاش برای شروع مسابقات داخلی و آماده‌سازی بازیکنان برای حضور شایسته در رویدادهای مهم ورزشی پیش رو از جمله المپیک هستند.
وی ادامه داد: بنابراین شروع مسابقات داخلی اهمیت زیادی دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، لیگ برتر مردان از ۱۹ شهریور، لیگ دسته یک مردان از اوایل مهرماه و به تدریج دیگر لیگ‌ها و مسابقات در گروه مردان و بانوان شروع خواهد شد.


داورزنی با یادآوری این که والیبال ایران در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته آرمان و اهدافی داشته است، گفت: والیبال هیچ موقعی بدون آرمان نبوده و نخواهد بود. اگر روزی آرمان والیبال ایران قهرمانی آسیا و یا راه‌یابی به المپیک بود، در حال حاضر آرمان والیبال قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک است. این موضوع یکی از بحث‌هایی بود که در هیات رئیسه مفصل درباره آن بحث شد.
وی افزود: همه اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال به داشتن آرمان برای این رشته ورزشی اتفاق نظر داشتند تا برای رسیدن به آن، بجنگیم و تلاش کنیم. قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک، به نوعی آرمان مردم ایران نیز هست و همه افرادی که در والیبال کار می‌کنند، باید این باور را داشته باشند تا تحقق یابد. من یقین دارم ملی‌پوشان والیبال نیز برای تحقق آرمان این رشته ورزشی ایران تلاش خواهند کرد. سخت است اما اگر باور داشته باشیم، با تلاش و کوشش به آن خواهیم رسید.


داورزنی ادامه داد: طبیعی است بر اساس این آرمان باید تعیین کنیم که با کدام مربی می‌توانیم به هدف خود دست یابیم. بنابراین هیات رئیسه فدراسیون والیبال تصویب کرد که کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تشکیل شود تا با استفاده از نظرات کارشناسان و پیشکسوتان، مربی مدنظر را انتخاب کنیم. انشاالله به زودی این کمیته تشکیل خواهد شد.

تگ ها


محمدرضا داورزنی والیبال