داورزنی: سرمربی تیم ملی چراغ خاموش انتخاب می شود

رییس فدراسیون والیبال گفت: بیخیال و بی تفاوت نیستیم و ما وسواس خاص خود را در انتخاب سرمربی داریم...

به گزارش "ورزش سه"، محمدرضا داورزنی که با برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو صحبت می کرد، درباره شروع لیگ برتر والیبال از شهریورماه گفت: منتظر تایید دستورالعمل بهداشتی هستیم تا لیگ برتر والیبال کشور را از ۱۹ شهریورماه آغاز کنیم. شش ماه است که لیگ برتر تعطیل شده است ما هم دنبال این بودیم تا شرایط فیزیکی و آمادگی جسمانی که در شش ماه که فعالیتی نداشتند جبران شود، از ۱۹ شهریور تا اسفند ماه با برگزاری لیگ برتر سعی کردیم شرایطی ایجاد شود تا ملی پوشان ‌و بازیکنان ما آماده شوند.


رئیس فدراسیون والیبال از آغاز تمرینات تیم ملی از اوایل فروردین ماه سال آینده خبرداد و افزود: همه هم و غم فدراسیون این است تا تیم‌ملی اوایل فروردین اردو خود را آغاز کند. بازی های تدارکاتی ضرورت دارد تا برای مسابقاتی چون لیگ ملتها و المپیک آماده شویم.


وی ادامه داد: اگر ستاد مبارزه با کرونا در کشور اجازه دهد میزبان مسابقات نوجوانان آسیا در شیراز، جوانان آسیا در تهران و از طرفی میزبان مسابقات نوجوانان جهان هستیم که در حال برنامه ریزی برای میزبانی این‌سه رویداد هستیم البته ایران یک هفته میزبان لیگ‌ملت ها ۲۰۲۱ است، سلامتی ورزشکاران و تماشاگران مهم است امیدواریم بتوانیم لیگ و مسابقات مختلف که میزبان‌هستیم را به نحو احسن برگزار کنیم.


داورزنی با بیان اینکه جزو اولین کشورهایی هستیم که لیگ را از لحاظ زمانی زود استارت زدیم، گفت: ما با توجه به وضعیتی که داریم و تعداد هفته هایی که دو بازی انجام می شود را قصد داریم کاهش دهیم؛ قطعا اگر تیمی تست های اولیه کرونا را نداده باشد کارت لیگ برایشان صادر نمی شود، تست PCR باید انجام شود و به دفعات باید تست تکرار شود، باشگاهی که میلیاردی هزینه می کند باید به فکر حفظ سرمایه های خود باشد.


رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه بصورت چراغ خاموش موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال را دنبال می کنیم، عنوان کرد: در زمان خود اعلام خواهیم کرد و رایزنی های مختلفی انجام دادیم به جمع بندی نسبی هم رسیدیم‌ که از بیان آن معذورم ، حضور قدرتمندانه در المپیک هدف ما بوده و از همه ظرفیت های دنیا و کشورمان استفاده می کنیم.


وی در پایان گفت: من فکر می کنم با شروع لیگ برتر سرمربی تیم ملی تعیین و تکلیف شود، بیخیال و بی تفاوت نیستیم و ما وسواس خاص خود را در انتخاب سرمربی داریم و ما داریم‌برنامه ریزی می کنیم‌ برای آینده تا به نتیجه دلخواه خود برسیم.

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران ویروس کرونا والیبال محمدرضا داورزنی