داورزنی: ولاسکو هم در آرژانتین موفق نبود

رئیس فدراسیون والیبال، با مطرح کردن این پرسش که از تیم ملی در آینده چه انتظاراتی داریم، گفت: هدف برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، برآورده کردن انتظارات مردم از تیم ملی و والیبال ایران است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمدرضا داورزنی در نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور که در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در حال برگزاری است، گفت: به دلیل شرایط خاص کشور تعداد محدودی را به این نشست دعوت کردیم و از دوستانی که در این جمع قرار ندارند، عذرخواهی می‌کنم. یقینا برای موفقیت های این رشته ورزشی، افراد زیادی زحمت کشیدند و انشاالله در نشست های بعدی سایر دوستان را نیز دعوت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال عنوان کرد: همه اعضای این خانواده بزرگ برای دستیابی به اهداف مهم این رشته ورزشی نگران هستند و اینگونه نشست‌ها، جهت برطرف کردن این نگرانی‌ها برگزار می‌شود.

داورزنی با یادآوری این که والیبال ایران در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان قهرمانی کسب کرده و در برزگسالان نیز در جمع هشت تیم برتر جهان قرار دارد، گفت: باید با برنامه‌ریزی بهتر و استفاده از توانایی خانواده این رشته ورزشی، به تثبیت و ارتقای این جایگاه کمک کنیم.

وی تاکید کرد: این نشست برای نخستین بار در این سطح برگزار می‌شود و امیدوارم کمکی برای تعیین شاخصه‌های انتخاب سرمربی تیم ملی داشته باشد؛ هر چند که وضعیت ایران و جهان از نظر بحران ویروس کرونا، به گونه‌ای است هنوز تکلیف برگزاری مسابقات ۲۰۲۰ مشخص نیست.

رئیس فدراسیون والیبال یادآور شد: برنامه پیشنهادی کنفدراسیون والیبال آسیا برای مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان این رشته در قاره آسیا تدوین شده اما هنوز برگزاری آن‌ها نیز قطعی نیست.

وی ادامه داد: از سوی دیگر پیش‌بینی شده است که لیگ‌های ملی کشورها زودتر شروع شود تا در آوریل به پایان برسد تا تیم‌های ملی فرصت مناسب برای آماده‌سازی المپیک توکیو داشته باشند.

داورزنی در پایان گفت: باید مشخص شود که برای آینده والیبال کشور از چه راهکارهایی و چه ظرفیت‌های می‌توانیم استفاده کنیم و یا این که از تیم ملی چه انتظاراتی داریم؟ برخی می گویند باید مثل ژاپن باشیم و از مربی داخلی استفاده کنیم. برخی هم منافق مربی خارجی هستند. این را در نظر داشته باشید که حتی ولاسکو هم اگر برخی شرایط مهیا نبود شاید در ایران موفق نمی شد، همانطور که در آرژانتین آنطور که باید موفق نشد.

بیشتر بخوانید:

داورزنی: ۳۵ سال خدمت کردم، بازنشسته نشدم!

داورزنی: دوشنبه درباره مربی تیم تصمیم می‌گیریم

 

 

تگ ها


والیبال محمدرضا داورزنی والیبال