داورزنی: کی روش در تیم ملی خواهد ماند

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: طبق آخرین اخبار کیروش تا پایان جام ملتهای آسیا سرمربی تیم ملی ایران است ......

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: طبق آخرین اخبار کیروش تا پایان جام ملتهای آسیا سرمربی تیم ملی ایران است ...

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: طبق آخرین اخبار کی‌روش تا پایان جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی ایران است.

محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم رونمایی از ثبت سند جهانی چوگان در یونسکو درباره باقی‌ ماندن کی‌روش در تیم ملی گفت: موضع وزارت ورزش حمایت از تصمیم فدراسیون فوتبال است و به طبع ایشان تا پایان جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی هستند. 

وی ادامه داد: طبق آخرین اخباری که در این باره دارم کی‌روش تا پایان جام ملت‌های آسیا در تیم ملی خواهد ماند.

داورزنی درباره موضع وزارت ورزش درباره اغتشاشات اخیری که در ورزشگاه‌ها به خصوص در دیدار سرخابی‌ها با حریفانشان اتفاق افتاده است عنوان کرد: بدون شک محیط ورزشگاه باید محیطی امن باشد و نباید اجازه دهیم دشمنان از فضای ورزشی که به وجود می‌آید سوءاستفاده کنند. برخی‌ها می‌خواهند افرادی را در این فضاها تحریک کنند و به التهابات و اتفاقاتی که در ورزشگاه‌ها پیرامون مسائل ورزشی رخ می دهد التهاب ببخشند. باشگاه‌ها و هواداران باید در این باره هوشیار باشند تا فضای ورزشی را این دشمنان آلوده نکنند، دشمنان در این باره هزینه می‌کنند و باید فضای استادیوم‌ها مکان مسابقات ورزشی باشد و فضاها آرام نگه داشته شود. 

معاون وزیر ورزش جوانان افزود: ما نباید از خطوط قرمزها عبور کنیم، محیط ورزشگاه باید سالم و امن باشد تا شرایط برای حضور خانواده‌ها هم فراهم شود. 

وی ادامه داد: متأسفانه برخی افراد پول می‌گیرند که اغتشاش ایجاد کنند، اتفاقات اخیر در ورزشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده بود و گروهی را خریداری و تحریک کرده بودند، وزارت ورزش و دستگاه‌های امنیتی در این باره ورود کردند و قطعاً اجازه نمی‌دهیم تا این هیجانات و اتفاقاتی که در محیط ورزشی رخ می‌دهد به التهاب و مورد سوءاستفاده قرار گیرد. افرادی هم در این رابطه دستگیر شدند که اصلا فوتبالی نبودند.

داورزنی در رابطه با ورزش چوگان هم خاطرنشان کرد: باید نگاه ویژه‌ای نسبت به این رشته وجود داشته باشد، فرمان، فرمان مقام معظم رهبری است که به مسئولان تذکر داده‌اند چوگان برای ایران است و این یک سرمایه جدی برای ما است و خوشبختانه مسئولان در این باره اقدامات خوبی انجام داده‌اند و چوگان به ثبت جهانی رسید.