داور باید بی‌طرف باشد/ فرق اشتباهات سهوی و عمدی مشخص است

پیشکسوت آبی‌ها گفت: فرق بین اشتباهات عمدی و سهوی داوری کاملا مشخص است و مردم و کارشناسان به خوبی آن را تشخیص می‌دهند....

علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دربی‌های حذفی همیشه حساس تر از دربی‌های لیگ است چون این بازیها مساوی ندارد. برای این بازی انگیزه و روحیه تیم استقلال بالاتر است و این می‌تواند شانس این تیم را افزایش دهد. آبی پوشان به خاطر دل هواداران شان محکوم به پیروزی در این بازی و قهرمانی در جام حذفی هستند. 

مهاجم پیشین استقلال در خصوص داوری بازی بیان داشت: نمی‌دانم چرا داور را دو بار تغییر دادند اما همین حرکت شائبه برانگیز است و داوری را حساس‌تر کرده. حالا حتی اگر واقعا اشتباه سهوی هم صورت بگیرد هواداران داور را اذیت می‌کنند. من نقل قولی شنیدم که همین داور آخرین باری که برای استقلال سوت زد به قائدی و دیاباته گفته در هجده قدم خودتان را زمین نیندازید من پنالتی نمی‌گیرم. نمی‌دانم این نقل قول درست است یا خیر و انشاءاله که درست نباشد. اما اگر درست باشد خیلی بد است.

وی افزود: من خودم مهاجم سرعتی و تکنیکی بودم و برای همین زیاد روی من خطای پنالتی صورت می‌گرفت. بعضی داوران بودند قبل از شروع بازی به من می‌گفتند حتی اگر زدنت هم در هجده قدم زمین نیفت چون پنالتی نمی‌گیرم. همین موضوع برای من ایجاد استرس و تشویش ذهنی می‌کرد و روی عملکردم تاثیر منفی می‌گذاشت.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص بی تماشاگر بودن بازی گفت: قطعا این اتفاق روی بازی تاثیر می‌گذارد. هیجان بازی کم می‌شود اما حساسیت آن هرگز کم نمی‌شود. حتی فینال لیگ قهرمانان هم بدون تماشاگر آن جذابیت و هیجان لازم را نداشت و واقعا جای تماشاگران خوب فوتبال در همه ورزشگاه‌های دنیا خالی است.

مهاجم پیشین آبی پوشان گفت: خط حمله استقلال نقطه قوت و برگ برنده این تیم است. دیاباته یک بازیکن حرفه‌ای است که اسیر فضای بازی نمی‌شود و بعید می‌دانم پرسپولیس برای او با یک تیم معمولی تفاوت کند. شیخ دوبار با بدشانسی دربی را از دست داده و در اولین تجربه دربی اش برای گل زدن عطش دارد. دیاباته آنقدر تجربه دارد که بداند زدن یک گل در این بازی شاید به هر ۱۵ گلی که در لیگ زده بی ارزد و برای دستیابی به این موفقیت تلاش می کند. 

اکبرپور در خصوص نتیجه بازی گفت: مثل همه استقلالی‌های دیگر دوست دارم تیم خودم برنده باشد و با همه وجود انتظار قهرمانی این تیم در جام حذفی را می کشم.

تگ ها


علیرضا اکبرپور تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پرسپولیس دربی کانتی