داور بدشگون کره‌ای، قاضی دیدار تراکتور و النصر

داور کره ای که تاکنون ۵ بار دیدارهای تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا را قضاوت کرده و تبریزی ها در این بازی ها هرگز به پیروزی نرسیده اند، دیدار آنها با النصر را قضاوت می کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف النصر برود. این دیدار قرار است ۲۳ شهریور در دوحه برگزار شود. طبق اعلام روزنامه الشرق الاوسط عربستان، کیم دونگ جین داور ۴۸ ساله و با سابقه کره ای، قضاوت این دیدار حساس را برعهده دارد.


نکته جالب و عجیب درخصوص این داور، قضاوت های پرشمار او برای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیاست. کیم دونگ جین تاکنون ۵ بار دیدارهای تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا را داوری کرده که همگی خارج از ایران برگزار شده اند و تبریزی ها در این دیدارها با ۳ شکست و ۲ تساوی، هرگز طعم پیروزی را نچشیده اند.


این داور در سال ۲۰۰۹ دو بازی از نمایندگان ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را قضاوت کرد که هر دو بازی با شکست آنها همراه بود. ابتدا سپاهان با نتیجه ۲ بر یک برابر الاتفاق تن به شکست داد. سپس پرسپولیس مقابل بنیادکار با یک گل مغلوب شد.


در سال ۲۰۱۲ نیز او چند بازی تیم های ایران را قضاوت کرد. ابتدا در جریان شکست ۲ بر یک استقلال برابر الجزیره در استادیوم آزادی داور آن بازی بود. سپس دیدار پرسپولیس و الهلال را قضاوت کرد که با پیروزی یک بر صفر نماینده عربستان همراه بود. سرانجام او دیدار استقلال و سپاهان در مرحله یک هشتم نهایی را قضاوت کرد که با برتری ۲ بر صفر زردپوشان اصفهانی به پایان رسید.


او در سال ۲۰۱۳ دیدار الشباب عربستان و تراکتور را داوری کرد که با برتری یک بر صفر نماینده سعودی به پایان رسید. کیم دانگ جین در سال ۲۰۱۴ چهار دیدار نمایندگان ایران را داوری کرد. در جریان پیروزی یک بر صفر استقلال برابر الجزیره در امارات، برد ۴ بر صفر سپاهان برابر السد و دو تساوی ۰ – ۰ تراکتور مقابل لخویا (الدحیل کنونی) و ۲ – ۲ فولاد برابر السد، این داور کره ای قاضی آن بازی ها بود.


او در سال ۲۰۱۵ نیز در جریان پیروزی های یک بر صفر پرسپولیس مقابل بنیادکار و ۲ بر یک نفت تهران برابر الشباب عربستان و شکست ۳ بر ۲ تراکتور مقابل الاهلی امارات، داور بازی بود. کیم دانگ جین سال ۲۰۱۶ دیدار پاختاکور و تراکتور را داوری کرد که با شکست یک بر صفر نماینده ایران همراه شد.


این قاضی کره ای در سال ۲۰۱۸ بازی استقلال و الریان را داوری کرد که با برتری ۲ بر صفر آبی پوشان همراه شد. کیم همچنین دیدار تراکتور و الجزیره که با تساوی بدون گل به پایان رسید را نیز داوری کرد. او داوری دیدار پرسپولیس و نسف قارشی که با برتری ۳ بر صفر سرخپوشان همراه بود را نیز برعهده داشت. او همچنین در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان میان استقلال و السد که با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید نیز داوری کرد. در سال ۲۰۱۹ و در جریان شکست یک بر صفر پرسپولیس برابر السد با تک گل بغداد بونجاح، این داور کره ای قضاوت آن مسابقه را برعهده داشت.


این داور به طور کلی ۱۹ بازی از نمایندگان ایران را قضاوت کرده که در ۸ بازی منجر به شکست تیم های ایرانی شده و آنها در ۷ مسابقه برنده از زمین خارج شده اند و ۴ بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است. البته یکی از پیروزی های نمایندگان ایران نیز برتری سپاهان برابر استقلال است که به نوعی در آن بازی نیز یک نماینده ایران تن به شکست داده است!


کیم دانگ جین همچنین چند بازی تیم ملی ایران را نیز داوری کرده است. در جریان جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ که ملی پوشان برابر امارات با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافتند و همچنین دیدار مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ که ایران با حساب ۳ بر یک از سد ترکمنستان گذشت، این داور کره ای قضاوت آن دو دیدار را برعهده داشت.

تگ ها


تراکتور النصر عربستان ای اف سی کمیته داوران فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال