داور بین‌المللی واترپلو خوزستان عضو انجمن داوران جهان شد

اهواز - برای نخستین بار در تاریخ واترپلو ایران، یک خوزستانی به عنوان عضو کمیته اجرایی انجمن داوران جهان انتخاب شد....

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات کمیته داوران واترپلو جهان به صورت آنلاین برگزار شد که بابک حسامیان با کسب ۲۰ رأی به عضویت کمیته اجرایی انجمن داورهای واترپلو جهان درآمد.

عضو خوزستانی کمیته اجرایی انجمن داوران واترپلو جهان با اشاره به اینکه انتخاب این انجمن هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود، گفت: کمیته اجرایی از پنج عضو تشکیل شده است که وظیفه انتخاب داوران تمامی بازی‌های رسمی را بر عهده دارد.

بابک حسامیان با اشاره به دیگر نفرات کمیته اجرایی انجمن داوران جهان به خبرنگار ما گفت: رادوسلاو کوریژنا، جومی تاشیدو، کنت اریکسون هر سه از قاره اروپا به همراه شیوه‌ی فوکا یا از قاره آسیا سایر اعضای کمیته اجرایی هستند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات واترپلو المپیک توکیو مهم‌ترین برنامه این رشته ورزشی در آینده است، گفت: مسابقات انتخابی المپیک برای آسیا نیز قرار بود برگزار شود که به علت شیوع ویروس کرونا برگزاری این رقابت‌ها تا اطلاع بعدی منتفی شده است.

عضو کمیته اجرایی انجمن داوران جهان با بیان اینکه مسابقات کشور به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است، گفت: امیدواریم ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز فعالیت این رشته ورزشی را صادر کند تا با برگزاری لیگ داخلی زمینه حضور ملی پوشان در مسابقات را نیز فراهم شود.

انجمن داوران واترپلو جهان، ۳۳۷ عضو دارد که ۱۹۰ عضو در انتخابات کمیته اجرایی انجمن داوران جهان رأی دادند.

تگ ها


ورزش خوزستان واترپلو فدراسیون شنا، شیرجه ، واترپلو