داور جنجالی سکوت خود را شکست؛ چه کسی حقیقت را می‌گوید؟

داور جنجالی دیدار نیمه‌نهایی کوپا آمریکا سرانجام سکوت خود را شکست و به سوالات پیرامون تصمیماتش پاسخ داد، پاسخ‌هایی که البته شبهات بیشتری در ذهن فوتبال‌دوستان ایجاد کرد....

به گزارش مدال؛ یکی از حواشی جنجالی در رقابت‌های کوپا آمریکا 2019 به داوری‌های این تورنمنت مربوط میشد، جایی که داوران تصمیماتی بحث‌برانگیز اتخاذ کردند؛ چه با استفاده از VAR و چه در عدم استفاده از آن. «لیونل مسی» فوق‌ستاره تیم ملی آرژانتین نیز یکی از کسانی بود که به شدت نسبت به داوری‌ها اعتراض داشت. او معتقد بود که داور مسابقه نیمه‌نهایی آرژانتین و برزیل در دو صحنه از اعلام ضربه پنالتی به سود آلبی‌سلسته امتناع کرده است.

با گذشت چند روز از آن مسابقه، «رودی زامبرانو» داور آن جدال حساس تصمیم گرفت تا به سکوت خود در این رابطه خاتمه دهد و به همین دلیل در گفتگو با یک برنامه رادیویی در اکوادور به سوالاتی درباره این بازی پاسخ داد. او در رابطه با صحنه برخورد «نیکولاس اوتامندی» بازیکن آرژانتین با «آرتور ملو» گفت: «هر دو بازیکن برای تصاحب توپ تلاش می‌کردند. به نظر من ضربه‌ای که با توجه به آن بتوان ضربه پنالتی اعلام کرد وارد نشد. البته داوران VAR صحنه را بازنگری کردند و آنرا 50/50 تشخیص دادند. آنها از من نخواستند که صحنه را شخصاً مورد بازنگری مجدد قرار دهم چرا که از نظر آنها پنالتی مشهود نبود.»

این در حالی‌ست که پس از مسابقه یکی از داوران ویدیویی به رسانه‌ها اعلام کرد که به از زامبرانو خواسته تا به کنار زمین برود و صحنه را بازبینی کند! این تناقض مشهود شبهات بیشتری را در ذهن فوتبال‌دوستات ایجاد کرد.

زامبرانو در مورد صحنه مشکوک دوم یعنی صحنه درگیری «سرخیو آگوئرو» و «دنی آلوس» نیز گفت: «در همان نگاه نخست، خطا بر روی مدافع مشهود بود! چرا در صحنه‌های آهسته تصویری از زاویه پشت نشان داده نشد؟»

زامبرانو همچنین در مورد ادعای مسی در خصوص «مهندسی شدن رقابت‌ها برای قهرمانی برزیل» اینگونه پاسخ داد: «لئو تمام تمرکز خود را معطوف به بازی‌اش کرده و من شخصاً هیچ مشکلی با او ندارم. اما اظهار نظر او من را به طرز عجیبی شگفت‌زده کرد. البته هر کسی نظری دارد و می‌تواند آزادانه آن را بیان کند.»

بیشتر بخوانید:

احتمال محرومیت مسی به دلیل مصاحبه پس از اخراج مقابل شیلی

تگ ها


آرژانتین برزیل داور آرژانتین برزیل کوپا آمریکا 2019 نیمه نهایی کوپا آمریکا لیونل مسی آرژانتین Copa America UEFA Champions League فوتبال