داور سرشناس انگلیس ; رونالدو باید ۱۲ جلسه محروم می‌شد

داور سرشناس سابق فوتبال انگلیس معتقد است مهاجم پرتغالی رئال مادرید بابت حرکتش در بازی رفت سوپرجام اسپانیا می بایست با محرومیتی طولانی تر از آنچه برای وی در نظر گرفته شده است، مجازات می شد ......

داور سرشناس سابق فوتبال انگلیس معتقد است مهاجم پرتغالی رئال مادرید بابت حرکتش در بازی رفت سوپرجام اسپانیا می بایست با محرومیتی طولانی تر از آنچه برای وی در نظر گرفته شده است، مجازات می شد.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم: کمیته داوران فدراسیون فوتبال اسپانیا روز گذشته (دوشنبه) کریستیانو رونالدو را به دلیل هل دادن ریکاردو دبورگس، داور بازی رفت سوپر جام اسپانیا 5 جلسه محروم کرد اما به نظر گراهام پل، یکی از داوران سرشناس فوتبال انگلیس که اکنون بازنشسته شده است برای ستاره پرتغالی باید محرومیت سنگین تری در نظر گرفته می شد.

در قوانین فوتبال اسپانیا، هل دادن یا ضربه زدن به داور از 4 تا 12 جلسه محرومیت دارد و کمیته انضباطی این فدراسیون تخلف رونالدو را در حد 4 جلسه محرومیت (بدون محرومیت ناشی از دریافت کارت قرمز) دانسته است.

گراهام پل درباره محرومیت رونالدو در ستون خود در نشریه دیلی میل انگلیس نوشته است: رونالدو با 5 جلسه محرومیتی که برایش به خاطر حمله به داور بازی ریکاردو دبورگوس در نظر گرفته شد قسر در رفت. به جای فرجام خواهی برای لغو کارت زرد دوم (چیزی که در اسپانیا و مجاز است و خوشبختانه در انگلیس مجاز نیست)، مدیران رئال مادرید باید به رونالدو بگویند که از پر کردن کارنامه انضباطی اش با کارت های زرد به خاطر درآوردن پیراهنش دست بردارد. بله، همان ما می دانیم که رونالدو بازیکن فوق العاده ای است اما نیازی نیست که ما این موضوع را هر هفته یادآوری کنیم.

پل در ادامه با ابراز نگرانی از تأثیر حرکات رونالدو به عنوان یک الگوی روی هواداران کم سن و سال فوتبال، تأکید کرد:« فوتبال دوستان جوان در سراسر دنیا رونالدو را می بینند و سعی در الگوی برداری از او می کنند. چنین بازیکن شناخته شده ای به عنوان یک الگو باید رفتار مناسبی داشته باشد.

 

تگ ها


اخبار روز کریستیانو رونالدو رئال مادرید لالیگا فوتبال