داور فینال یورو؛ میلیاردری که با ستاره‌ها مشکل دارد

طبق اعلام یوفا بیورن کویپرز، داور باتجربه هلندی، دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ بین ایتالیا و انگلیس را در ومبلی لندن سوت خواهد زد....

به گزارش "ورزش سه"، بیورن کویپرز را ثروتمندترین داور جهان فوتبال می دانند.  او که در هلند مالک سوپرمارکت های زنجیره ای است، ثروتی در حدود ۱۱.۵ میلیون یورو دارد. هر چند او همچنین به عنوان یک داور فعالیت می کند و از زمانی که دوران کاری خود را به عنوان داور بین المللی آغاز کرده، با بازیکنان زیادی برخورد داشته است.

در واقع او چندین برخورد با بازیکنان بزرگ جهان فوتبال داشته که برخی از آنها را قرار است در دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ که یکشنبه شب بین ایتالیا و انگلیس برگزار می شود، دوباره ببیند!

مهمترین مورد مارکو وراتی است. هافبک ایتالیایی پیشتر گزارش داده بود که کویپرز در تساوی این فصل سیتی و PSG در چمپیونزلیگ، به او و همچنین لئاندرو پاردس توهین کرده است. وی پس از آن بازی توضیح داد: "او به من گفت گورت را گم کن. من زیاد با داوران صحبت می کنم، اما هرگز نمی توانم این حرف را بر زبان بیاورم چرا که ۱۰ بازی من را محروم می کنند."

کویپرز همچنین مشکلاتی با کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، دو فوق ستاره جهان فوتبال، نیز داشته است.

رونالدو پس از حذف یوونتوس برابر پورتو در چمپیونزلیگ امسال بسیار از دست کویپرز عصبانی شد. روزنامه ایتالیایی توتوسپورت حتی تا آنجا پیش رفت که نوشت: "او اصلا در حد چمپیونزلیگ نیست" و کویپرز را به ارتکاب "اشتباهات جدی" متهم کرد که هزینه آن "میلیون ها یورو و اعتبار رقابت" بود.

کویپرز پس از گل سوم مسی بارسا برابر لیورپول در نوکمپ در آن مسابقه معروف که بعدتر به کامبک قرمزها در آنفیلد ختم شد، از مسی خواسته بود که احترام بیشتری به حریف بگذارد!

مسی شنیده بود که کویپرز خطاب به او می گوید: "مسی چرا این شکلی خوشحالی می کنی؟ کمی به آنها احترام بگذارد! چرا این کار را می کنی؟"

تگ ها


تیم ملی ایتالیا لیونل مسی یورو ۲۰۲۰ تیم ملی انگلیس کریستیانو رونالدو پاری سن ژرمن فوتبال جهان مارکو وراتی یوونتوس بارسلونا فوتبال