داور مشهور اسپانیایی جواب پیکه را داد

ادعای اخیر جرارد پیکه مبنی بر جانبداری داوران در اسپانیا از رئال که با استناد به اظهارنظر سال گذشته ایتورالده گونزالس زده شده بود، حواشی زیادی را باعث شد....

به گزارش "ورزش سه"، دو روز پیش جرارد پیکه مدافع میانی بارسا ادعا کرد که این بسیار طبیعی است که اگر داوران قبل از ورود به زمین بازی طرفدار تیمی باشند، روی زمین چمن هم از آن تیم حمایت کرده و به سود تیم محبوب خود سوت بزنند.

این اظهار نظر پیکه بعد از آن بیان شد که ایوترالده گونزالس یکی از داوران بازنشسته و قدیمی لالیگا که سابقه سوت زدن در ۲۹۱ مسابقه را در کارنامه داشت، گفت که خود طرفدار اتلتیک بیلبائو است اما اکثریت داوران لالیگا هوادار رئال مادرید بودند.

این داور سابق به شبکه رادیویی کادنا سر و همچنین پیش از آن به روزنامه موندو دیپورتیوو در پاسخ به اینکه نسبت طرفداران رئال مادرید به بارسا در بین داوران چگونه بود، گفت: "۹۰ درصد هوادار رئال مادرید و ۱۰ درصد هوادار بارسلونا!"

ایتورالده شب گذشته در کادنا سر پاسخ پیکه را داد و خطاب به او گفت:« بله؛ من چنین حرفی زدم ولی هرگز و هرگز صداقت و حرفه ای گری داوران را زیر سوال نبردم و هرگز بر این اعتقاد نیستم که جانبدارانه و به سود رئال سوت زده باشند. سوالی از خود پیکه دارم؛ آیا زمانی که خودش برای ساراگوسا بازی می کرد(فصل ۰۷-۲۰۰۶) برابر بارسا به گونه ای بازی می کرد که تیم محبوبش سود ببرد؟»

تگ ها


جرارد پیکه رئال مادرید بارسلونا