داوید آلابا تایید کرد؛ جدایی از بایرن در پایان فصل

داوید آلابا، ستاره اتریشی بایرن مونیخ، تایید کرد در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، بالاخره زمان خداحافظی داوید آلابا از بایرن مونیخ رسید. ستاره اتریشی از سال ۲۰۰۹ در بایرن عضویت دارد و پس از کسب عناوین مختلف با این باشگاه قصد دارد چالشی جدید را تجربه کند.

از هفته ها پیش و پس از به بن بست خوردن مذاکرات تمدید با باشگاه، جدایی او قطعی شده بود و بایرن مونیخ نیز دو روز پیش با جذب دایو اوپامکانو خیالش از بابت جدایی آلابا را نیز راحت کرد.

در همین ارتباط طی ساعات گذشته کریستین فالک، خبرنگار مطرح بیلد مدعی شد که ستاره اتریشی امروز در کنفرانسی مطبوعاتی جدایی خود از جمع باواریایی ها را تایید خواهد کرد؛ اتفاقی که دقایقی پیش رخ داد و داوید آلابا اعلام کرد در پایان فصل از بایرن مونیخ جدا خواهد شد.

داوید آلابا گفت: "من شخصاً تصمیم گرفتم بعد از این فصل چیز جدیدی را امتحان کرده و باشگاه را ترک کنم. این تصمیم آسانی نبود. من ۱۳ سال اینجا بودم و این باشگاه برای من بسیار مهم است.

در چند ماه آینده تمام توان خود را به کار خواهم گرفت تا به تیم کمک کنم و در آخر موفق شوم. این هدف کل باشگاه است و به نوعی بایرن مونیخ را تعریف می کند. باید می خواهد هر ساله در بالاترین سطح باشد."

انتخاب تیم جدید: " عوامل زیادی در این امر دخیل هستند و من خیلی به آن فکر می‌کنم. اینکه کجا می توانم بازی کنم که در آن موفق باشم.
احتمال حضور در بارسا؟ بر هیچ کس پوشیده نیست که مدیر برنامه من با سایر باشگاه ها مذاکره می کند. با این حال بقیه چیزها در آینده تصمیم‌گیری می‌شود."

آینده در اسپانیا؟: " مدیر برنامه من در حال مذاکره با همه باشگاه ها است. من در این مورد استرس ندارم. در برخی از مواقع تصمیم خود را می گیرم. در مورد زبان اسپانیایی باید بگویم از آنجا که ما همیشه بازیکنانی از این کشور داشته این شرایط بهتر و بهتر شده است اما در کل خیلی هم خوب نیست."

آلابا در مورد جذب دایو اوپامکانو توسط بایرن: "هیچ شکی نیست که او استعداد و پتانسیل زیادی دارد. این که قوی است و نمایش قدرتمندی ارائه می دهد. او بازیکنی است که در چند سال گذشته بسیار خوب پیشرفت کرده است."

تگ ها


بایرن مونیخ دیوید آلابا