دایی: حساب مربوط به کمک‌ های مردمی را مسدود کردند

به گزارش مدال به نقل از ایلنا، مهران مدیری در برنامه دورهمی همواره یک جمله تکراری را بیان میکند و آن یادآوری بابت بازماندگان زلزله غرب کشور است ......

به گزارش مدال به نقل از  ایلنا، مهران مدیری در برنامه دورهمی همواره یک جمله تکراری را بیان می‌کند و آن یادآوری بابت بازماندگان زلزله غرب کشور است. شاید این جملات تکراری مهران مدیری هم اثری بر تصمیمات و وجدان‌های دولتی نداشته باشد. اما جدا از مهران مدیری که همواره این مساله را یادآوری می‌کند، فقط یک نفر است که هنوز دست از پا نکشیده و همواره به‌دنبال کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور است. علی دایی در واقع شهریار فوتبال ایران نیست بلکه او طی این مدت در نقش تختی فرو رفته و آنچه که مردم درباره او می‌گویند که «تختی زمانه» است.
دایی در مصاحبه با ایلنا:
اگر لیگ از نیم‌فصل دوم آغاز می‌شد، سایپا با شما الان مدعی قهرمانی بود. چرا نیم‌فصل اول سایپا خوب نتیجه نگرفت؟
مطمئنا اگر نیم‌فصل اول هم اینگونه بازی می‌کردیم، نتایج بهتری به دست می‌آوردیم. تیم ما تغییرات زیادی داشت و به همین دلیل نیاز به زمان داشتیم تا بچه‌ها بایکدیگر هماهنگ‌تر شوند. ان‌شاالله در ادامه کار با حمایت باشگاه جزو تیم‌هایی باشیم که سهمیه آسیا کسب می‌کنیم.
مثل اینکه دیگر علی دایی شهره شده به رو کردن استعدادهای تازه برای فوتبال ایران.
من خودم از اینکه با جوان‌ها کار می‌کنم خوشحالم و به این کار علاقه دارم. اینکه بتوانیم چند تا جوان را به فوتبال ایران معرفی کنیم، خوب است. باید با آنها کار کنیم و آنها هم از تجربیات من استفاده کنند. تیم سایپا به غیر از جوان‌ها بازیکنان باتجربه خوبی هم دارد که به ما هم کمک می‌کنند اگر تا اینجای کار موفق بودیم، تنها کار من نبوده بلکه بازیکنان و مخصوصا کادرفنی همه‌جوره به ما کمک کرده است. بدون کمک کادرفنی این اتفاقات خوب در سایپا رخ نمی‌داد. خدا را شکر که روزبه روز تیم‌مان بهتر می‌شود.
شاید خیلی‌ها این روزها زلزله غرب کشور را فراموش کرده باشند اما واقعیت این است که در آن زمان وقتی علی دایی پا پیش گذاشت، باعث شد تا مردم هم در کنار زلزله زدگان خودشان را احساس کنند و همین اتفاق لقب «تختی زمانه» را برای شما مطرح کرد.
اولا این را بگویم که من وظیفه‌ام را انجام داده‌ام و لایق این القاب نیستم. اگر کاری برای هموطنانم کردم به‌خاطر دلم بود. این کار ما فقط یک همدردی کوچک با زلزله‌زدگان غرب کشور داشت.
مردم هنوز هم کمک می‌کنند؟
بالای صد نفر کمک کرده‌اند و هنوز هم در حال کمک کردن هستند. خیلی‌ها بیرون گود نشسته‌اند، اما من و دوستانم پی همه چیز را به تن‌مان مالیدیم تا به مردم کمک کنیم. هر کاری کردیم قانونی بود تا بتوانیم یک کوچولو با مردم آسیب‌دیده همدردی داشته باشیم.
اما طی مدت اخیر خیلی‌ها یادشان رفته در کرمانشاه زلزله شده و هنوز هم مردم این خطه نیازمند کمک هستند.
همانطور که گفتم خیلی‌ها بودند که در این راه به ما کمک کردند. من دست مردم کشورمان را که به فکر هموطنانشان هستند، می‌فشارم و جالب است بدانید که این کمک‌ها ادامه دارد. شاید باور نکنید از پنج هزار و دو هزار تومان هم به ما کمک کردند. پس مردم شایسته این القاب هستند که کنار هموطنان‌شان قرار گرفته‌اند نه من علی دایی. خدا شاهد است که مردم بزرگی داریم و باید مسوولان قدرشان را بدانند. اینها وظیفه دولت است که بیشتر از همه کمک کند. امثال ما یک هزارم کار را به دوش گرفته‌ایم.
به نظر می‌رسد در راه کمک به مردم هم کم اذیت نشدید.
خیلی ما را اذیت کردند. حساب‌های مردمی‌ را مسدود کردند. الان که با شما صحبت می‌کنم شماره حسابی که داده بودیم تا مردم به هموطنانشان کمک کنند، مسدود شده است.
مگر می‌شود حساب مردمی علی دایی را مسدود کرد؟ به چه جرمی؟
سعی می‌کنم در اولین فرصت جلسه‌ای با دادستان کل کشور داشته باشم و دلیل این کار را از ایشان بپرسم. از روز اول شفاف کار کردیم و دادستانی از همان روز در جریان تمام کارهای ما بود و تمام موجودی را چک می‌کرد. مردم نگران نباشند تا ریال آخر را به زلزله‌زدگان داده و حساب پس می‌دهیم. مردم بدانند که علی دایی امین آنهاست.
به چه دلیلی این حساب را مسدود کردند وقتی شما نیت‌تان خیر بوده.
این را باید از خودشان بپرسید. یک بار در مشهد حساب را مسدود کردند و یک بار هم در اصفهان. اما خدا را شکر مردم ما را تنها نگذاشتند ولی باید این مساله برای همیشه حل شود. شاید باور نکنید اما نزدیک به 25 نفر در کرمانشاه بدون هیچ چشم‌داشتی به ما کمک می‌کنند. آنها با موتور سیکلت، وانت و غیره با ما همکاری می‌کنند و ما تنها پول بنزین‌شان را می‌دهیم.
علی‌آقا جشنواره فجر امسال را دیدید؟ در جریان اتفاقی که برای پژمان جمشیدی پس از معرفی او به عنوان کاندیدای نقش مکمل مرد رخ داد، هستید؟
نه، متاسفانه وقت نشد. متاسفانه مملکت ما همین است. برعکس چیزی که ادعا داریم که ما ایرانیان چند هزار سال قدمت فرهنگی پشتوانه ماست، نمی‌توانیم خیلی چیزها را ببینیم. چشم دیدن پیشرفت همدیگر را نداریم. پژمان چه زمانی که فوتبالیست بود و چه بعد که هنرپیشه شد همیشه خنده را به لب مردم و ما می‌آورد. او در کارش پیشرفت داشته و جزو بهترین‌هاست. متاسفم برای کسانی که این کار را کردند. البته شاید چون پژمان در ژانر طنز بازی می‌کند، این اتفاق افتاده است. ولی این را بگویم که او در کارش قوی است و با قدرت کارش را جلو می‌برد.
خیلی‌ها از این اتفاق ناراحت شدند و از پژمان حمایت کردند.
من هم نمی‌توانم این رفتار را قبول کنم. به جای اینکه تخریب کنیم، بیاییم اگر استعدادی در هر زمینه‌ای است، کمک کنیم تا شکوفا شود. متاسفانه در مملکت ما چشم دیدن همدیگر را نداریم. باید کمک کنیم تا امثال پژمان پیشرفت کنند و از پیشرفت آنها دیگران ناراحت نشوند. مطمئن هستم پژمان روزبه روز پیشرفت می‌کند و به حمایت امثال ما نیاز ندارد چون با کارش نشان می‌دهد که هنرپیشه قوی‌ای است.

تگ ها


اخبار روز سایپا فوتبال