دایی : نفت را قهرمان میکنم

سرمربی تیم نفت تهران از مسئولان باشگاه دلخور است و اعلام می کند هدفش قهرمانی در حذفی و سپس خدحافظی است ......

سرمربی تیم نفت تهران از مسئولان باشگاه دلخور است و اعلام می کند هدفش قهرمانی در حذفی و سپس خدحافظی است.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"،  شاید کسی تصور نمی کرد تیم نفت تهران با مشکلات فراوانی که داشت بتواند راهی فینال حذفی شود. این اتفاق اما با تلاش های علی دایی و شاگردانش رخ داده است. سرمربی نفتی ها حالا به موفقیت در فینال بسیار امیدوار است. گفت و گوی دایی با روزنامه گل را در ادامه می خوانید:

 *باتوجه به شرایطی که باشگاه نفت در این فصل برای شما و تیم تان به وجود آورد، به نظر می رسد قهرمانی نفت در جام حذفی بار دیگر شما را شگفتی ساز کند.

شگفتی نیست، اگر قهرمان شویم مزد زحمات بچه ها را گرفته ایم. من از تمام بچه های تیم تشکر می کنم. آنها در این فصل شق القمر کرده اند. تیم هایی که دو ماه قبل از ما کارشان را در لیگ شروع کرده بودند دیدید که چه اتفاقاتی برایشان رخ داد. اما خدا را شکر به کمک بچه ها و همت آنها هم در لیگ آبروی مان حفظ شد و هم به فینال جام حذفی رسیدیم.

*واقعا فکر می کردید با این همه مشکلات مالی و نبود امکانات، نفت به فینال جام حذفی برسد؟

هر تیمی چنین وضعیتی داشت باید سقوط می کرد. اما کاری که بچه های من کردند اجازه سقوط نفت را نداد و به فینال جام حذفی هم راه پیدا کردیم. چند روز پیش همه با هم همقسم شدیم تا فینال جام حذفی را ببریم. به حق پنج تن که این اتفاق بیفتد.

*باتوجه به شکستی که در لیگ مقابل تراکتورسازی داشتید شرایط تیم چطور است؟

در این هفته تمرینات خوبی داشتیم. باتوجه به شناخت کاملی که از تراکتور داریم هدف مان قهرمانی است.

 *در آخرین بازی لیگ مقابل تراکتور شکست خوردید، می خواستید دست تان رو نشود؟


نه ، این طور نیست. برای ما آن بازی یا فینال فرقی نمی کرد. در تبریز هم برای برد به میدان رفته بودیم. اما متاسفانه موقعیت های مان را گل نکردیم. امیدوارم این بدشانسی ها و گل نزدن ها در فینال مقابل تراکتور تکرار نشود چون مقابل آنها خیلی موقعیت از دست داده ایم.

 *اگر علی دایی نبود، شاید شرایط نفت هم مثل تیم های دیگر می شد و بازیکنان در آستانه فینال دست به اعتصاب می زدند.

ببخشید این طور نیست. من کاره ای نیستم. در این مدت به خاطر زحمت بچه ها سعی کردم کنارشان باشم و یک کوچولو دین مان را به آنها ادا کنم وگرنه کمترین حق آنها قهرمانی در جام حذفی است.

 *حالا که تیم به فینال حذفی رسیده به احتمال زیاد خیلی از کسانی که در این مدت کنار شما نبودند برای دیده شدن جلو می آیند. واکنش شما به این افراد چیست؟

ان شاءالله که قهرمانی مبارک شان باشد. ما که کاری اینجا نداریم و بعد از بازی فینال هم می رویم. اگر قهرمان شدیم این قهرمانی مبارک همه کسانی که در این مدت ما را تنها گذاشتند و کنارمان نبودند باشد. مبارک آقایانی باشد که همه کار کردند تا ما نتیجه نگیریم. در این یک سال مسایلی دیدم که اولین بار در عمرم تجربه می کردم.

*مثل اینکه علی دایی دل پری از مسئولان ناپدید شده باشگاه نفت دارد؟

نه، چرا باید دل پری داشته باشم. مهم نیست. همان طور که گفتم به کمک بچه ها به دنبال این هستیم که تیم را قهرمان کنیم و بعد هم برویم دنبال زندگی مان. ولی چیزی که برایم جالب بود و همان طور که گفتم برای اولین بار بود که تجربه می کردم این بود که دیدم متاسفانه چقدر راحت با آبرو و زندگی افراد بازی می کنند. فکر نمی کردم چنین آدم های بی وجدان و سنگدلی هم وجود داشته باشند. در این یک فصل تجربه بزرگی را کسب کردم و با اینکه این همه سال در این فوتبال بودم امسال درس های زیادی به من آموخت.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال