دایی: کاپ قهرمانی به چه درد من می‌خورد؟/مدیون کیروش هستیم

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی، علی دایی در حاشیه اولین تمرین رسمی تیم سایپا برای حضور در لیگ هفدهم گفت: در ابتدا باید از زحمات حسین فرکی تشکر کنم ......

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی، علی دایی در حاشیه اولین تمرین رسمی تیم سایپا برای حضور در لیگ هفدهم گفت: در ابتدا باید از زحمات حسین فرکی تشکر کنم. او همیشه استاد من بوده و خود را شاگردش می دانم. دوست داشتم حسین آقا به ما کمک کند. امسال هر موقع گیر کنیم، از ایشان مشورت می گیرم.فرکی برای من زحمت کشیده و برای او در زندگی اش آرزوی موفقیت می کنم. سعی می کنم تیم خوبی ببندم، تیمی که امسال حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. تا الان برای جذب بازیکن موفق بودیم و سعی می کنیم با حمایت باشگاه و تمرینات مناسب، تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم.
سرمربی تیم سایپا در خصوص لیست خروجی تیمش اظهار داشت: بازیکنان مازاد را به باشگاه سپرده ایم. تقریباً 50 درصد تیم تغییر خواهد کرد و دنبال حضور بازیکنان جوان هستیم. سعی کرده ام از بازیکنانی که سال قبل با من کار کرده و سن شان پایین است و می توانند سالیان سال برای سایپا و تیم ملی بازی کنند، استفاده کنیم. امیدوارم هماهنگی ها زودتر انجام گیرد و تیم خوبی را تشکیل دهیم.هر جا که رفتم دوست داشتم حداقل سهمیه آسیا را کسب کنیم. اگر بتوانیم بازیکنان مدنظرمان را بگیریم، چرا نتوانیم برای قهرمانی بجنگیم؟
وی در واکنش به این مسئله که گفته می شود مشخص نیست جام قهرمانی جام حذفی که او به همراه تیم نفت تهران به دست آورده، دست کیست، گفت: خیلی ببخشید، مگر جام مال من است که آن را به خانه ام ببرم؟! کاپ قهرمانی به چه درد من می خورد؟ اصلاً آن کاپ چه ارزشی دارد؟ ارزش مادی دارد؟ ارزش معنوی آن هم که دیگر هیچ.
 
ما با زحمات تیم نفت تهران قهرمان جام حذفی شدیم، نه باشگاه نفت تهران. من باشگاهی ندیدم که در کنار ما باشد و یا به قول هایش عمل کند. آنها الان هم به دنبال یکسری چیزهای دیگر هستند. کاپ قهرمانی یک میلیون تومان هم ارزش ندارد. اگر بگویند پولش را هم می دهیم. الان تیم نفت تهران قهرمان جام حذفی شده و این ماندگار است. اگر جام قهرمانی را به کسی دادند، باید از آن نفر تحویل بگیرند. من اصلاً در جریان این اتفاقات نیستم و چند وقتی هم بود که خارج از ایران بودم، اما جام هر کجا که هست می آورم و به خودشان تحویل می دهم.
می شود 100 تا جام مثل جام قهرمانی جام حذفی را درست کرد. زمانی که من با بایرن مونیخ قهرمانی بوندس لیگا شدم، عین همان جام را به همه ما دادند و یکی هم به من دادند. من آن را هنوز هم دارم. البته آن جام را به ویلایم در شمال برده ام، اما اگر مسئولان باشگاه نفت می خواهند بیایند همان را به آنها بدهم!
وی در خصوص رویارویی تیم ملی ایران با ازبکستان در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه گفت: ما شرایط برتری مقابل ازبکستان را داریم، چرا که تیم ملی نشان داده که چقدر خوب است. مطمئنم در همین بازی با ازبکستان جشن صعود را خواهیم گرفت. شما دنبال حضور هشتاد هزار یا 100 هزار هوادار در ورزشگاه نباشید. ملت ایران به دنبال موفقیت تیم ملی هستند. چیزی که در جامعه می بینیم، این است که همه عاشق تیم ملی هستند. ما مدیون کارلوس کی روش هم هستیم که چه تیم خوبی ساخته است. فکر نکنم در جام جهانی هم تیمی بتواند به راحتی به تیم ملی گل بزند.
سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به مطالباتش از باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس کدام طلب را وصول کرده است؟ در این چند سال فقط دنبال طلب مان می گردیم. ما مربیان و بازیکنان هیچ کاری نمی توانیم بکنیم تا اینکه فدراسیون فوتبال قانونی درست و حسابی را تصویب کند. مربیان خارجی می توانند به فیفا شکایت کرده و پول شان را بگیرند، اما ما باید بدویم.

 

تگ ها


اخبار روز سایپا فوتبال