دبل منشا علیه کاشف خود در ورزشگاه شهدای مس!

در روزی که مس رفسنجان اسیر گادوین منشا شد، کاشف او در کادر فنی مس حضور داشت....

به گزارش "ورزش سه"، پیش از شروع لیگ شانزدهم بود که گادوین منشا توسط محمد پالیزوان از لیگ ناشناخته مالت استعدادیابی شد و با حضورش در تیم فوتبال پیکان، نتایج فوق العاده‌ای با درخشش خود برای این تیم رقم زد.


منشا در آن فصل یکی از ستاره‌های لیگ بود و پیکان در پایان فصل با ۴۴ امتیاز رتبه ششم را کسب کرد و تیم منجسم مجید جلالی ، فاصله ای چندانی تا کسب سهمیه آسیایی نداشت.
بی شک یکی از مهره‎‌های تاثیرگذار آن تیم منشا بود که با ثبت ۱۵ گل پس از مهدی طارمی با ۱۸ گل و ساسان انصاری با ۱۶ بار گلزنی، آمار فوق العاده به نام خود ثبت کرد و چشم ها را به سمت خودش چرخاند تا در لیگ هفدهم یکی از خریدهای برانکو برای تقویت پرسپولیس باشد.


منشا البته نتوانست دوران درخشان خود در پیکان را در مسابقات لیگ برای پرسپولیس تکرار کند و همواره علیپور و طارمی به او ترجیح داده می‌شدند، ولی در مسابقات آسیایی کیفیت خودش را نشان داد و وقتی دید نظر برانکو در مورد او تغییر نمی کند، تصمیم به جدایی گرفت و به استقلال پیوست.


در پایان لیگ هفده اما منشا به فوتبال امارات رفت تا پس از چند سال از ایران دور شود؛ او با دعوت جلالی بار دیگر در میانه لیگ نوزدهم به فوتبال ایران بازگشت و اگرچه فروغ دوران همکاری با این مربی در پیکان را نداشت، ولی حالا در تیم قلعه نویی ستاره ای بی جایگزین به شمار می رود.


نکته جالب در مورد این مهاجم نیجریه‌ای اینکه او در حالی ستاره دربی کرمان شد و دو گل تیم مس رفسنجان زد که محمد پالیزوان آنالیزور سابق پیکان و فعلی رفسنجانی‌ها که منشا را به فوتبال ایران آورد، نظاره گر درخشش او بود؛ نمایشی که شاید آرزو می کرد حداقل مقابل چشمان او و برعلیه تیمش دیده نشود.

تگ ها


گل گهرسیرجان گادوین منشا