دبیر: با ۵۵ میلیارد تومان درآمد رکورد زدیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با وجود کرونا و مشکلات زیادی که به وجود آمد با کسب ۵۵ میلیارد تومان درآمد، در سال ۹۹ رکورد زدیم....

به گزارش  "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی بعدازظهر امروز با حضور مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون کشتی به صورت وبینار در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از عملکرد سالانه فدراسیون کشتی به سمع اعضای مجمع رسید که خلاصه‌ای از آن به شرح زیر است:

۱- تسویه کامل ۵۹ میلیارد تومان بدهی‌ها به جامانده از سال‌های گذشته و بدهی‌های دیگر:


- مبلغ ۲۹ میلیارد تومان بدهی مالیاتی تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه گردید.
- نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان بدهی به شرکت‌های ورزشی و مواد غذایی و اشخاص حقیقی تسویه شد.
- بدهی ۸ میلیارد و پانصد میلیون تومانی به شرکت توسعه، نگهداری و تجهیز اماکن ورزشی تسویه شد.
- نزدیک به ۷ میلیارد تومان بدهی به اتحادیه جهانی به صورت کامل تسویه شد.
- نزدیک به ۷ میلیارد تومان بدهی به آژانس‌های هواپیمایی و بخش ترانسفر و مسافرتی تسویه شد.
- بیش از ۹۰۰ میلیون تومان بدهی حق‌الزحمه معوق داوران، جدول نویسان و عوامل اجرایی مسابقات تسویه شد.
- مبلغ نزدیک به ۲ میلیارد تومان حقوق معوقه و سنوات کارکنان پرداخت و تسویه گردید.
- نزدیک به ۵۶۰ میلیون بدهی به سازمان تأمین اجتماعی تسویه شد.

۲- افزایش درآمدهای فدراسیون کشتی و رشد صد درصدی در سال گذشته:


- سال ۱۳۹۶: حدود ۲۷ میلیارد تومان
- سال ۱۳۹۷: حدود ۳۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان
- سال ۱۳۹۸: حدود ۳۸ میلیارد و پانصد میلیون تومان
- سال ۱۳۹۹: حدود ۵۵ میلیارد تومان
- با مقایسه سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۹ درآمدهای فدراسیون رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است.

۳ - با توجه به روبرو بودن ورزش کشور و دنیا با بحران شدید پاندومی ویروس کرونا، فعالیت‌های ورزشی با تعطیلی مواجه شد اما فدراسیون کشتی به دلیل اهمیت بالای این رشته ورزشی نسبت به اخذ مجوز از ستاد مبارزه با ویروس کرونا اقدام نمود و طی آن اردوها و مسابقات خود را به شرح زیر برگزار کرد:


- برگزاری ۱۴ رقابت داخلی اعم از  لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی، انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی، انتخابی تیم‌های ملی کشتی در رده‌های سنی پایه، جام‌های کشتی آزاد و فرنگی جهان پهلوان تختی و ...
- برگزاری ۴۵ مرحله اردوی تیم‌های ملی کشتی اعم از آزاد و فرنگی در رده‌های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان، آلیش بانوان و آقایان

۴- انجام پروژه عمرانی در کشتی:


- بازسازی و نوسازی کامل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده به عنوان بزرگترین کمپ تمرینی کشتی جهان
- احداث فدراسیون کشتی در محل خانه کشتی شهید صدرزاده و تجهیز کامل آن به لحاظ اداری
- بازسازی و نوسازی کامل خانه کشتی توفیق جهان بخت
- اجرای پروژه عمرانی مجزا کردن خانه‌های کشتی شهید صدرزاده و شهید هادی به عنوان کمپ تیم‌های ملی کشتی از سایر مجموعه‌های استادیوم آزادی
- ساخت آرامگاه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در محوطه بیرونی کمپ تیم‌های ملی کشتی

۵- تدوین و رونمایی از سند راهبردی کشتی:


- پس از جلسات متعدد کارشناسی با اساتید و صاحب نظران، سند راهبردی کشتی به عنوان چشم‌انداز ۸ ساله کشتی کشور تا المپیک ۲۰۲۸ شامل حوزه‌های مختلف، تدوین و در دستور کار قرار گرفت.

۶- امضای قرارداد BOT به منظور بهره‌برداری رایگاه از خانه‌های کشتی:


- با توجه به هزینه کرد فدراسیون کشتی در اجرای بازسازی خانه‌های کشتی طی قراردادی با شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی استفاده از خانه‌های کشتی شهید هادی و جهان بخت توفیق به ترتیب برای ۱۴ و ۱۸ سال رایگان شد.
- اجرای این قرارداد برای خانه کشتی شهید صدرزاده در دست اقدام می‌باشد.

۷- با توجه به چند برابر شدن قیمت ارز و افزایش هزینه‌ها، کلیه اعزام‌های فدراسیون کشتی به منظور آمادگی تیم‌های ملی انجام گرفت:


- اعزام به ۱۵ رقابت برون مرزی
- کسب ۶۶ مدال طلا، نقره و برنز با وجود شرایط کرونا
- قهرمانی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان در آسیا
- کسب ۱۱ سهمیه المپیک در کشتی آزاد و فرنگی برای المپیک توکیو

۸ - عزم جدی فدراسیون کشتی برای مبارزه با دوپینگ:


- افزایش چند برابری انجام تست‌های دوپینگ در مسابقات مختلف از کشتی‌گیران با وجود تعطیلی اردوها و مسابقات در شرایط کرونا
- گرفتن تعهدنامه از کشتی‌گیران حاضر در اردو برای جلوگیری از دوپینگ، برگزاری کلاس‌های ضد دوپینگ برای آن‌ها و ارسال اطلاعات کامل آن‌ها به سازمان جهانی مبازه با دوپینگ برای انجام تست سرزده
- اعلام سریع اسامی کشتی‌گیران متخلف بر روی سایت فدراسیون کشتی

۹- برنامه های فرهنگی:


- تجلیل از پیشکسوتان کشتی اعم از قهرمانان، مربیان و داوران به صورت ماهیانه و مستمر
- برگزاری مراسم پویش کمک مومنانه قهرمانان و پهلوانان کشتی همزمان با دهه امامت و ولایت
- دیدار با خانواده شهداء، جانبازان دفاع مقدس و مدافعان حرم و تجلیل از آن‌ها
- برگزاری مراسم‌های مذهبی و عزاداری در مناسبت‌های مختلف
- برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و امضاء میثاق نامه توسط ملی‌پوشان
- برگزاری مراسم روز کشتی (زادروز جهان پهلوان تختی) و رونمایی از تمبر یادبود این قهرمان ملی

۱۰- چابک‌سازی بخش اداری و برنامه‌های رفاهی انگیزشی جهت کارکنان فدراسیون:


- راه‌اندازی صندوق وام قرض‌الحسنه مستقل برای رفاه کارکنان با موجودی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با همکاری بانک رسالت
- اقدام به راه‌اندازی سامانه جامع منابع انسانی و ساماندهی نیروی انسانی مازاد
- اقدام برای بیمه تکمیلی پرسنل
- اعزام ماهانه سه نفر از پرسنل به همراه خانواده به سفر زیارتی با هزینه فدراسیون

۱۱- اجرای طرح بیمه مربیان سراسر کشور:


- حدود ۷۰۰ نفر از مربیان سراسر کشور زیر پوشش بیمه خدمات درمانی قرار گرفتند.

همچنین در این مجمع گزارش حسابرس مستقل، گزارش خزانه دار فدراسیون و گزارش بازرس مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مجمع گفت: ابتدا باید از  سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان،  صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تشکر کنم چراکه همیشه در کنار کشتی کشور بوده‌اند.

دبیر تصریح کرد: از ۱۲ سهمیه المپیک، ۱۱ سهمیه را گرفتیم که کار مهمی بود و در حال حاضر نیز در تدارک اعزام تیم به توکیو هستیم و امید زیادی به موفقیت کشتی‌گیرانمان در این آوردگاه بزرگ و مهم داریم، البته کار سختی پیش رو داریم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به ۱۶ اعزام فدراسیون کشتی در مدت یک سال گذشته گفت: ما اعزام‌های زیاد با تعداد نفرات بالا داریم، اعزام تیم‌ها به خارج از کشور آن هم با دلار ۲۴ هزار تومانی کار بسیار دشواری است. همین الان که با شما صحبت می‌کنم تیم ۲۲ نفره ما در ترکیه حضور دارد و در روزهای آینده نیز دو اعزام به ترکیه و روسیه را در دستور کار داریم.

دبیر با اشاره به اینکه به دنبال ارائه آمار تعداد مدال‌های کسب شده در کشتی نیستیم گفت: از نظر ما مهمترین مدال، مدال المپیک است و امیدوارم که کشتی‌گیران ما بتوانند به این مهم دست یابند.

وی با اشاره به مشکلات فراوان برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در شرایط شیوع کرونا گفت: ۴۵ مرحله اردو در مقاطع مختلف برگزار کردیم که بیشترین آن‌ها مربوط به تیم‌های بزرگسالان است و همین الان که با شما صحبت می‌کنم دو اردوی جوانان فرنگی و آلیش بانوان ما به خاطر ابتلای تعداد بالای از ورزشکاران به کرونا، لغو شده است.
دبیر با اشاره به تفاهم با کشورهای ترکیه، صربستان و بلغارستان، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که تفاهم‌نامه‌هایی با کشورهای مطرح در کشتی به انعقاد برسانیم تا تیم‌های ما با کمترین هزینه به رقابت‌های بین‌المللی اعزام شوند.


رئیس فدراسیون کشتی با تأکید بر نیاز کشتی کشور به کمپ‌های تمرینی مناسب اظهار داشت: خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده که پیش از این ۵۱ تخت داشت پس از بازسازی دارای ۱۰۶ تخت استاندارد و در حد هتل پنج ستاره شده است. همین شرایط برای خانه کشتی شهید هادی به وجود آمده تا کشتی‌گیران در آرامش و آسایش کامل به تمرینات خود بپردازند.


وی افزود: اتاق‌هایی که کشتی‌گیران بعضا به خاطر وجود حشرات و گرما و سرما از آن گله‌مند بودند، به نحوی بازسازی شد که رؤسای بعدی فدراسیون در سال‌های آینده نیز می‌توانند به راحتی اردوهای خود را برگزار و کار را اداره کنند.

دبیر تصریح کرد: خوشبختانه دو خانه کشتی ما در حدی مورد بازسازی قرار گرفت که در میزبانی از میهمانان خارجی سرمان بالاست. آرمن نازاریان وقتی به اردوی تیم ملی آمد خیلی محکم گفت که در دنیا نظیرش وجود ندارد.

وی گفت: باید بگویم هیچ رویداد یا برنامه‌ای نیست که نتواننیم آن را برگزار کنیم و در حال حاضر با همکاری وزارت ورزش در حال مستقل کردن خانه‌های کشتی از مجموعه ورزشی آزادی هستیم.

دبیر ادامه داد: باید بگویم که خوش به حال رئیس بعدی فدراسیون که با توجه سرمایه گذاری که انجام شده بود خانه شهید ابراهیم هادی ۱۴ سال رایگان در اختیار کشتی است. سالن توفیق جهانبخت هم ۱۸ سال رایگان در اختیار کشتی قرار می‌گیرد. خانه کشتی شهید صدرزاده نیز در حال کارشناسی است که فکر کنم بالای ۲۰ سال   به طور رایگان قابل استفاده باشد. فدراسیون‌‌ها این سالن‌ها را با پرداخت هزینه‌های زیاد اجاره می‌کنند. فدراسیون کشتی هم پیش از این مبلغ ۹ میلیارد تومان به شرکت تجهیز بدهکار بود،  اما الان طلبکار هستیم.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد معضل دوپینگ گفت: محکم پای مبارزه با دوپینگ ایستاده‌ایم و به همین دلیل هم آدرس دقیق کشتی‌گیران را به ستاد مبارزه با دوپینگ داده‌ایم. سر موضع دوپینگ با هیچ کس شوخی نداریم. وقتی لالوویچ در جلسه با ما گفت شما و ترکیه بیشترین دوپینگی‌ها را دارید. الان هم از تمامی کشتی‌گیران ضمانت می‌گیرم که تمامی عواقب دوپینگ بر گردن آن‌ها است.

دبیر با اشاره به اینکه کشتی کشور دچار افت محسوسی شده تصریح کرد: کشتی به خاطر این به این روز افتاد که برخی از رؤسای هیئت‌ها کم کار و بعضی از مربیان ما نیز بی‌دانش بوده‌اند.  با همکاری وزارت ورزش به دنیال این هستیم که ۵ الی ۶ رئیس هیئت کم کار را تعیین تکلیف کنم.

وی ادامه داد: از برخی روسای هیئت‌ها به شدت ناراحت هستم. بارها گفتم که روسای هیئت‌ها باید دنبال کار باشند و برای کشتی بدوند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد کادر اداری فدراسیون اظهار داشت: پرسنل کشتی را کاهش دادیم و هنوز هم اعتقاد دارم که نیروی مازاد داریم. در کار با کسی شوخی ندارم، کسی کار نکند باید برود. البته کسی هم که کار می‌کند سعی می‌کنم به او خدمت کنم. در سال‌های گذشته از حقوق کارکنان فدراسیون حق بیمه و مالیات کسر، اما پرداخت نشده بود. الان سعی می‌کنیم حمایت لازم را داسته باشیم؛ مثل راه اندازی صندوق وام قرض الحسنه، بیمه تکمیلی و سفر زیارتی که برای این افراد در نظر گرفتیم.

دبیر با اشاره به بدهی‌های فدراسیون تصریح کرد: بدهی مالیاتی کشتی را که عده‌ای می‌گفتند بدهی نیست، امروز تسویه کرده‌ایم، از ۲۹ میلیارد بدهی که داشتیم با پرداخت حدودا ۱۰ تا ۱۱ میلیارد تومان، همگی تسویه شد و فقط ۴۰۰ میلیون بدهی از سال ۹۷ باقی مانده که در هفته‌های آینده آن را نیز تسویه می‌کنیم.

وی در ادامه یک گزارش تطبیقی از سنوات قبل ارائه کرد و گفت: آمار مشخص است که کل درآمد فدراسیون ۲۶ میلیارد در سال ۹۶، ۳۱ میلیارد در سال ۹۷، ۳۸ میلیارد در سال ۹۸ و ۵۵ میلیارد تومان در سال ۹۹ بوده است که با وجود کرونا و مشکلات زیادی که به وجود آمد کسب ۵۵ میلیارد تومان درآمد، در سال ۹۹ یک رکورد برای کشتی محسوب می‌شود.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد تسویه بدهی‌ها که مربوط به فدراسیون‌های قبل بود تصریح کرد: تقریبا تمامی ۵۹ میلیارد بدهی فدراسیون کشتی تسویه شده و فقط یکی دو مورد جزئی به خاطر برخی از اختلافات حقوقی باقی مانده است.

وی در مورد حامی مالی فدراسیون قبلی گفت: ما هنوز دنبال گرفتن آن ساختمان نیمه کاره از آن بانک هستیم ولی زرمان به آن ها نمی رسد و ساختمان را تحویل نمی دهند. ولی آن ساختمان جزء اموال کشتی است. ما به حرمت آن بانک موضوع را از طریق مراجع قضایی دنبال نمی‌کنیم چراکه معتقدیم آن ساختمان اول و آخر در اختیار کشتی قرار می‌گیرد. حالا چه در دوره ما و چه در دوره رئیس بعدی آن را تحویل می‌دهند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه کشتی در حال از بین رفتن است گفت: بار دیگر می‌گویم روسای هیئت‌های کشتی این ماجرا را کاملا جدی بگیرند. البته در تلاش هستیم که حامیان خوبی را برای کشتی جذب کنیم که همراه اول در این راه حمایت زیادی را از ما داشته است.

وی در پایان با اشاره به جایگاه بالای رسانه‌ها خاطرنشان کرد: اگر قرار است کشتی بالا بیاید، باید به سراغ رسانه‌ها برویم. رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها، رسانه ملی و فضای مجازی می‌توانند کمک بسیاری به کشتی کنند.


 

تگ ها


کشتی علیرضا دبیر