دبیر: تبعیض بین فوتبال و کشتی قشنگ نیست

رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر نتوانیم مسابقات را با رعایت پروتکل‌ها برگزار کنیم، کسی از ما مدال المپیک نخواهد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی در حاشیه مراسم قرعه‌کشی لیگ‌برتر کشتی درباره صدور مجوز برگزاری مسابقات کشتی، برخی مسائل فوتبالی و مقایسه هایی که بین فوتبال و کشتی صورت می گیرد، به صحبت پرداخت.


بدون مسابقه چطور اردوی تیم ملی برگزار کنیم؟


دبیر در ابتدای صحبت های خود گفت: من روحیه جهادی دارم و پیگیر هستم و از همین جا اعلام می‌کنم اگر در برگزاری مسابقات به ما کمک نشود، کسی در المپیک از ما مدال نخواهد. هیچ بهانه ای هم نیست و حرفم هم کاملا منطقی است. نگویند مجوز اردو می‌دهیم، وقتی کشتی‌گیر من انتخاب نشده است، چطور اردو برگزار کنیم؟ ما می خواهیم ۲۰ نفر را دعوت کنیم، اما چطور باید جواب ۲۰۰ نفر دیگر که انتخاب نشده‌اند را بدهیم. کشتی مانند فوتبال نیست که با دو نفر سه نفر کار کنیم. خیلی شفاف می‌گویم اگر نتوانیم مسابقات را با رعایت پروتکل‌ها برگزار کنیم، کسی از ما مدال المپیک نخواهد. هیچ بهانه ای نیست. این را می‌گویم که ثبت شود. البته برای ما هم راحت است. اگر مسابقه برگزار شود، خود تیم‌ها باید هزینه داوران و اسکانشان را بدهند، اما ما تصمیم گرفتیم در یکی دو روز برگزار کنیم و هزینه ها را بدهیم.


باز هم نمونه‌هایی مثل ویلموتس داریم


یک خبرنگار بحث قرارداد ۲۰۰ میلیاردی مارک ویلموتس را باز کرد و پرسید اگر فدراسیون کشتی ۲۰۰ میلیارد داشت، مربی خارجی می آورد یا نه که دبیر عنوان کرد: این یک بحث مفصل است. همین الان مدیرانی داریم که کار خود را با ضرر کمتر از ۲۰۰ میلیارد تحویل ندادند. حالا این موضوع (ویلموتس) بزرگ شده است. در فدراسیون های دیگر هم باید ببینیم. نباید مدیرانی که به بیت المال ضربه می‌زنند را رها کنیم. همه فدراسیون‌ها از جمله کشتی را بررسی کنند که کم از بقیه نیست.


تبعیض بین فوتبال و کشتی قشنگ نیست


رییس فدراسیون کشتی در بخش بعدی صحبت های خود درباره برگزاری رقابت ها در فضای باز به صحبت پرداخت و گفت: سال گذشته برای اولین بار فینال لیگ یک را در فضای باز برگزار کردیم و باز هم آمادگی این کار را داریم. اما مشکلی که وجود دارد تبعیض است. من خودم علاقه به فوتبال دارم و در یک خانواده فوتبالی بزرگ شدم اما تبعیض قشنگ نیست. اینکه این رشته برگزار شود و بقیه رشته ها روی هوا باشند خوب نیست. اینکه بگویند که مجوز اردو می‌دهیم چه کاری است؟


وی ادامه داد: وقتی مسابقه ای برگزار نشده چطور اردو برگزار کنیم؟ همین طوری تیم‌های ششم و نهم دنیا را به ما تحویل داده‌اند و سال گذشته خدا کمک کرد که توانستیم سوم شویم. امیدوارم دوستانی که می‌خواهند مجوز دهند، حداقل جلوی حرکت رو به جلوی ما را نگیرند. در حال حاضر کشتی گیران ما بدون رعایت پروتکل‌ها تمرین می‌کنند و نه من، نه هیات و نه مدیرکل نمی توانیم ورود کنیم. اگر مجوز بدهند، ما می‌توانیم نظارت کنیم.


رقبا را رصد می کنیم؛ آن ها استارت زدند


علیرضا دبیر در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره وضعیت حریفان ایران هم گفت: رئیس ما رصد می‌کنیم و ارتباط داریم. شرایط ژاپن را دیدم. ترکیه اردو گذاشته و ارمنستان و آمریکا هم مسابقه برگزار کرده است. حریفان اصلی ما یعنی روسیه، آمریکا و ترکیه کاملا فعال هستند و ما مانده‌ایم. باز هم تاکید می‌کنم دوستان نگویند که مجوز اردو می‌دهیم. وقتی کشتی‌گیری که انتخاب نشده چطور اردو برگزار کنیم؟ باید بدانیم کدام کشتی‌گیران خوب هستند تا به اردو دعوت کنیم. دوستان کمک کنند مانند لیگ فوتبال به لیگ کشتی هم مجوز دهند و کنار ما باشند. پروتکل‌ها را با نظارت خود آنها رعایت می‌کنیم و دکتر نمکی، وزیر بهداشت در این قضیه مرجع تقلید است و باز هم هرچه آنها بگویند، عمل می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر کشتی برگزار شد

برگزاری نشست سرنوشت‌ساز فدراسیون کشتی با وزیر بهداشت

 

 

تگ ها


کشتی علیرضا دبیر کشتی