دبیر فاکس اسپورت: کالدرون می‌تواند مسیر پیشرفت پرسپولیس را ادامه دهد

گابریل تان دبیر سرویس ورزشی فاکس اسپورت در خصوص حضور گابریل کالدرون روی نیمکت پرسپولیس و آینده سرخپوشان با مربی آرژانتینی صحبت کرد...

به گزارش مدال، گابریل تان با اشاره به تاخیر به وجود آمده در شروع رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: تعویق زمان بازی ها هیچ وقت مناسب نیست اما نیاز است تا مواردی که باعث تاخیرهای کلی در شروع مسابقات می شود را بررسی کرد.
دبیر سرویس ورزشی فاکس اسپورت پس از کسب اطلاع درباره دلایل فدراسیون فوتبال برای تعویق نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر مبنی بر تامین و تجهیز ورزشگاه ها برای سهولت ورود هواداران و کنترل رفتارهای آنها تصریح کرد: اگر واقعا مدیران فوتبالی در ایران به فکر برطرف کردن مشکلات هواداران هستند باید به آنها تبریک گفت. من از این تصمیم دفاع می کنم. باید بگویم با آنها هم عقیده هستم. هیچ چیزی ارزشمندتر از جان انسان ها نیست. فوتبال برای همه است و هواداران هم باید از تماشا و بازی کردن آن لذت ببرند.
وی تاکید کرد: طرفداران فوتبال در ایران بسیار زیاد هستند. آنها باعث زیبایی و بزرگی فوتبال در آسیا و حتی کشور خودتان شده اند. شما دیداری همچون دربی تهران را دارید که تمام طرفداران را پای تلویزیون کشانده و استادیوم آزادی را پر می کنند. باید قدر این هوادار را دانست و به آن احترام گذاشت. چنین هوادارانی بی نظیر هستند.
«گابریل تان» که اطلاعات جامعی از فوتبال ایران دارد، در ادامه صحبت هایش درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس و حضور گابریل کالدرون در راس کادرفنی قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر افزود: برانکو دوران درخشانی در پرسپولیس داشت. او جام های زیادی را برای این تیم آورد و توانست قهرمانی هایی را به این باشگاه اضافه کند. براکو تا کسب جام لیگ قهرمانان آسیا نیز پیش رفت و در فینال نتوانست به این رویا برسد. او فصل گذشته هم موفق نشد تا با پرسپولیس از مرحله گروهی صعود کند و به این نتیجه رسید که پرسپولیس را ترک کرده و کارش را در الاهلی عربستان دنبال کند.
وی راجع به آمدن گابریل کالدرون نیز یادآور شد: پرسپولیس نیاز به فصل تازه فوتبالی با یک مربی موفق دیگر داشت. باشگاهی که انتخاب خودش را کالدرون کرد. او مربی موفقی در فوتبال آسیا است. دوران بسیار درخشانی در عربستان داشت و تجارب زیادی سطح باشگاهی دارد. کالدرون می تواند مسیر پیشرفت پرسپولیس را ادامه دهد و با این تیم موفق شود.
کارشناس فوتبال آسیا درباره عدم موفقیت تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا و میزان شانس آنها برای حضور مقتدرانه در فصل آینده این مسابقات خاطرنشان کرد: درباره فصل جاری که همه چیز مشخص است و تیم های ایرانی حذف شدند. اما درباره احتمال موفقیت آنها برای فصل آینده باید بگویم این موضوع خیلی سخت خواهد بود اما غیر ممکن نیست.
تحلیل گر فوتبال آسیا در پایان تاکید کرد: تیم های ایرانی به دلیل مسائل مالی نمی توانند بازیکنان خارجی خوبی را به فوتبال باشگاهی بیاورند. آنها از این لحاظ با لیگ هایی مثل قطر، عربستان سعودی و سایر کشورهای عربی قابل مقایسه نیستند. البته که همین پرسپولیس توانست در فصل ۲۰۱۸ با بازیکنان داخلی به قهرمانی نزدیک شود. اما من فکر می کنم تیم های ایرانی مقابل بودجه باشگاه های سایر کشورها کمبود دارند و این موضوع برای رشد آنها و قهرمانی در اسیا مشکل ساز می شود.

بیشتر بخوانید:

مهاجم خارجی پرسپولیس یکشنبه وارد تهران می‌شود

تگ ها


پرسپولیس گابریل کالدرون فاکس اسپورتس لیگ برتر فوتبال ایران گابریل‌ـــ‌تان پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال