دبیر ۱۱۴ میلیارد خواست، ۳۰ میلیارد گرفت!

در حضور معاون رییس جمهور در اردوی تیم ملی کشتی، قول بودجه ویژه ۳۰ میلیاردی به این رشته داده شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا دبیر مدت هاست که به خاطر کمبود بودجه کشتی از مسئولان انتقاد می کند و می خواهد که در آستانه المپیک بیشتر به وضعیت این رشته رسیدگی کنند. 


امروز در حالی که محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خانه کشتی حاضر شده بود، بودجه ویژه ای به کشتی اختصاص داده شد. 


طبق گفته رییس کمیته ملی المپیک ۳۰ میلیارد تومان از سوی نوبخت به فدراسیون کشتی اعطا شده است. صالحی امیری در این باره گفت: چهار منبع مالی به کشتی وارد شد، کمیته المپیک، وزارت ورزش و یک تعهد هم آقای نوبخت معادل ۳۰ میلیارد تومان پذیرفت و اسپانسرها هم ورود کرده اند.


نوبخت نیز در حاشیه حضور خود در اردوی تیم ملی کشتی عنوان کرد: باید برای رشته‌هایی که باعث غرور ملی می‌شود برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد. پشتیبانی دولت از مسیر سازمان برنامه و بودجه در جهت اجرایی شدن برنامه‌ها است. برای افتخارآفرینی در ورزش کشور به ویژه رشته کشتی دو اقدام لازم بود. در کنار داشتن نیروهای مستعد، آماده کردن آنها برای مسابقات المپیک و جهانی و حمایت از آنها لازم بود. دبیر برای تهیه این سالن‌ها که امکان رشد جوانان را فراهم می‌کند تلاش کرده و این بازدید برای تکمیل پشتیبانی بودجه‌ای در این زمینه بود. منابع مالی مورد درخواست وی  مورد موافقت قرار گرفت و با پشتیبانی در کنار برنامه‌ریزی شاهد شکوفایی استعدادها و مدال آوری عزیزان در آینده نزدیک خواهیم بود.


وی افزود: کشتی نمادی از ورزش و رشته‌ای است که ایران در جهان به آن می‌بالد و توجه به این رشته اهمیت دارد. در دیدار با روسا عدالت در همه رشته‌ها باید انجام شود. عدالت به معنای مساوات نیست بلکه ظرفیت کشتی و فوتبال باید مورد توجه قرار بگیرد ولی به همه رشته ها توجه داریم.


این اتفاقات در حالی رخ داد که علیرضا دبیر در صحبت های امروز خود گفت: نیاز واقعی ما ۱۱۴ میلیارد تومان است با این حال نوبخت دستوری داد که باید پیگیری کرد. از صالحی امیری، سلطانی فر و نوبخت تشکر می کنم. روحیه ورزشکاران خوب شد و این از همه چیز بهتر است. اگر مردم خوشحال شوند و برای نظام اتفاق خوب بیفتد خوشحال می شوم. روزی روی تشک بودم و الان باید طور دیگری باعث شادی ملت شوم.

تگ ها


کشتی کشتی