دبیر: کارها باید گروهی و با خردجمعی پیش برود/اولویت ما المپیک است

نشست مدیران فدراسیون کشتی، امروز با حضور رئیس فدراسیون کشتی و حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران به عنوان مهمان برگزار شد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در ابتدای این نشست علیرضا دبیر با اشاره به اینکه حسن رنگرز یکی از مدیران کاربلد و بزرگان کشتی فرنگی ایران است و حقش کسب مدال طلا در المپیک بود گفت: رنگرز کارش را بلد است و تا زمانی که در فدراسیون کشتی در کنار ما بود مانند یک برادر به ما کمک کرد و آرزو می‌کنم با توانایی‌های زیادی که در رنگرز وجود دارد شاهد حضورش در مدیریت‌های کلان‌تر باشیم.

در ادامه حسن رنگرز گفت: خودم را مکلف می دانم به کشتی خدمت کنم و از اینکه این امکان میسر بود که مدت زمانی را در خدمت کشتی باشم خوشحالم.

وی ادامه داد: از نزدیک با این فدراسیون کار کردم و می دانم با چه ذهنیت و نیتی به دنبال تلاش و کار برای اعتلای کشتی کشور است.
قهرمان کشتی فرنگی جهان تصریح کرد: اکنون که از کشتی فاصله گرفته‌ام و در فضای دیگر مشغول به کار هستم می بی نم که فدراسیون فضایی که در کشتی ایجاد کرده است منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع کرونا حجم کار حجم کارهای اجرایی پایین آمده، اما فدراسیون کشتی با تلاشی که انجام داده موفق شد رقابت‌های لیگ را با گردش مالی مناسب، رقابت‌های انتخابی را با کیفیت بالا و اردوهای تیم‌های ملی را برگزار کند، ضمن اینکه رئیس فدراسیون با حضور در شهرستان‌ها در شرایط شیوع کرونا خطر می‌کند و با جلسات بسیار فشرده سعی در راه انداختن چرخ کشتی کشور دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تأکید کرد: قطعاً قطاری که در حال حرکت است را سنگ می‌زنند و از فدراسیون می‌خواهم بدون توجه به غرض ورزی ها همینطور پرتلاش و با برنامه به کار خود ادامه دهد.

علیرضا دبیر در ادامه در جلسه مدیران گفت: همه کمیته‌ها باید بدانند کاری که در فدراسیون انجام می‌شود کار یک شخص نیست، بلکه کار همه اعضای فدراسیون است و از این به بعد هم لطف کنید هرکاری که انجام می‌شود به نام فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی ادامه داد: در کشتی فرد نداریم و کار باید با خرد جمعی و همکاری گروهی پیش برود و از هیأت‌های کشتی هم می‌خواهم که همانطور که با رئیس اداره ورزش و جوانان جلسه می‌گذارند، با حضور در شهرستان‌ها با مسئولین ارشد شهری و استانی همچون استاندار، نمایندگان مجلس، فرماندار، شهردار و سایر نهادهای دولتی و غیر دولیتی جلسه بگذارند و کارهایشان خروجی داشته باشد و مدیر عملیاتی باشند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به برنامه سند راهبردی فدراسیون کشتی تصریح کرد: یک کارگروه در فدراسیون تشکیل شود و در راستای برنامه راهبردی فدراسیون کشتی، برنامه‌های هر کمیته را به صورت مشخص تهیه و به آنها ابلاغ کند.

وی ادامه داد: ضمن حفظ مسائل اخلاقی اولویت فدراسیون کشتی کسب مدال طلای المپیک در کشتی آزاد و فرنگی است و سایر موارد در اولویت‌های بعدی هستند.

دبیر با اشاره به اینکه دنیا به سمت دولت الکترونیک پیش می‌رود گفت: در کشتی فعالیت‌ها به صورت سنتی انجام می‌شود این اصلاً خوب نیست و باعث کند شدن کار می‌شود، قطعاً باید فدراسیون تا چند ماه آینده آیتی محور شود و همه چیز به صورت شفاف و مشخص در معرض دید همگان قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید تمامی اطلاعات مربیان و داوران فعال بر روی بستر فضای مجازی مورد مشاهده و بررسی باشد تصریح کرد: باید بدانیم که چه کسانی در کشتی در حال فعالیت هستند و چه کسانی از اسم آن استفاده می‌کنند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه بحث مربیان در کشتی بسیار حائز اهمیت است گفت: کلاس‌های مربیگری خط قرمز من است، انستیتو کشتی باید شرایطی را فراهم کند تا مربیان با هزینه‌ی پایین در این کلاس‌ها شرکت کنند اما سطح کلاس‌ها بسیار بالا و پربار باشد. رک بگویم نباید با گرفتن پول مدرک مربیگری بدهیم و نباید از این راه به دنبال درآمدزایی باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اولویت ما انستیتو کشتی است چراکه جمع آوری اطلاعات مربیان و داوران و کسانی که در کشتی فعالیت مؤثر دارند برای ما و مجموعه‌ی فدراسیون کشتی حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید:

آزاد و فرنگی‌کاران اردونشین از امروز استارت می‌زنند

حضور ۲۳ آزادکار مازندرانی در اردوی تیم ملی کشتی آزاد

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی علیرضا دبیر نشست هم اندیشی کشتی