دبیر: کشتی باید به دوران اوج خود برگردد

رییس فدراسیون کشتی گفت: کشتی باید به دوران اوج خود یعنی دهه 70 و اوایل دهه 80 برگردد....

به گزارش مدال، علیرضا دبیر پس از انتخاب به عنوان ریاست فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و اظهار داشت: برای خدمت آمده‌ام و امیدوارم خدا کمک کند تا بتوانیم پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بالا ببریم. باید در تمام رده‌های سنی و در بخش آزاد و فرنگی با برنامه کار کرد. از مدیران کل و مسئولان درخواست می‌کنم تا به کشتی نگاه ویژه‌ای داشته باشند. کشتی ورزش ملی ما است، مانند بسکتبال که برای آمریکایی‌ها است. کشتی باید به دوران اوج خود یعنی دهه 70 و اوایل دهه 80 برگردد.

وی ادامه داد: اینکه همه فکر کنند من به تنهایی قرار است کار مهمی انجام هم درست نیست، بلکه حالا «ما» هستیم و همه باید کمک کنند. من هم فقط به عنوان نفر آخر بر فرآیند تصمیم‌سازی دوستان نظارت می‌کنم. همه باید کمک کنند، چه دوستانی که در فدراسیون قبلی بودند و چه نفرات جدیدی که به فدراسیون اضافه خواهند شد. هدف ما در گام اول جلب رضایت خدا و بعد هم جلب رضایت مردم است.


رئیس فدراسیون کشتی درخصوص روند تایید صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: امیر خادم و عباس جدیدی بزرگان ما، قهرمانان جهان و المپیک هستند. همه آنها را دوست دارند و به آنها افتخار می‌کنند. من برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم همه کمک کنند تا کشتی روند صعودی داشته باشد. همه که نباید در فدراسیون حضور داشته باشند، به هر حال فدراسیون کشتی جزئی از ورزش کشتی است. از اعضای مجمع هم تشکر می‌کنم که به من لطف داشتند، اما تاکید می‌کنم که کار باید تیمی باشد و از تمام ظرفیت‌ها باید به درستی استفاده شود.


دبیر درمورد وضعیت کادر فنی تیم‌های ملی عنوان کرد: اعضای کادر فنی تیم‌های ملی باید محکم به کار خود ادامه دهند. به عقیده من در حال حاضر ایجاد تغییرات به کشتی ضربه می‌زند. تمام نفراتی که کار می‌کنند من را می‌شناسند و من هم آنها را می شناسم. ضمن اینکه من به تنهایی تصمیم‌ نمی‌گیرم. باید کمیته فنی شکل بگیرد و با مدیر تیم‌های ملی و سرمربیان هم صحبت کنم تا بهترین تصمیم را بگیریم. امیدوارم تصمیمی نگیریم که تیم‌های ملی دچار لطمه شوند. باید آرام و با حوصله تصمیم بگیریم.


رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به در پروسه تایید صلاحیت‌ها تصریح کرد: خدا هر کسی را به یک روش آزمایش می‌کند و من هم همیشه با آبرویم آزمایش شدم. راضی به رضای خدا هستم، اما 25 روز وقتم گرفته شد و تنها چند ساعت برای تبلیغات فرصت داشتم. باورم این است که تا خدا نخواهد برگی از درخت نمی‌افتد.


دبیر در پاسخ به این سوال که اولین اقدام شما بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون کشتی چه خواهد بود، گفت: اولین کارم این است که به کربلا سفر می‌کنم. فردا راهی کربلا خواهم شد و همه دوستان را دعا می‌کنم.
وی درمورد اینکه گفته می‌شود سازمان بازرسی به حضورش در انتخابات ایراد گرفته است، اظهار داشت: از این موضوع خبر ندارم.

 

بیشتر بخوانید:

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی شد

 

تگ ها


علیرضا دبیر