دبیر کمیته انضباطی: حکم محرومیت پرسپولیس تغییری نکرده است!

دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد حکم محرومیت پرسپولیس تغییری نکرده و بر این اساس سرخ‌های پایتخت فقط می‌توانند در استیناف به این رای اعتراض کنند....

به گزارش مدال، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال 17 تیرماه احکام مربوط به دو مسابقه پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی و لیگ برتر سال گذشته را اعلام کرد که بر این اساس هردو تیم به یک جلسه محرومیت از بازی در حضور تماشاگران محروم شدند. حکمی که قابل تجدیدنظرخواهی در استیناف بود و در صورت تایید این کمیته در اولین میزبانی پرسپولیس و سپاهان اعمال می‌شود.

در این راستا طی روزهای گذشته حرف و حدیث های زیادی درباره محرومیت پرسپولیس از بازی با حضور تماشاگران در دیدار افتتاحیه لیگ برتر مقابل پارس جنوبی جم ایجاد شد و مسئولان کمیته استیناف نیز اعلام کردند اگر پرسپولیس به حکم خود اعتراض کند، بر اساس عدالت در این باره رای می‌دهند.

حالا اما باشگاه پرسپولیس امروز طی اطلاعیه ای اعلام کرده که حکم محرومیت باشگاه پرسپولیس تعلیقی بوده و هواداران این تیم از حضور در ورزشگاه آزادی در روز افتتاحیه با پارس جنوبی محروم نیستند. این در حالی است که حکم منتشر شده در تاریخ 17 تیرماه چنین مساله‌ای را تایید نمی‌کند.

در حکم صادر شده کمیته انضباطی آمده بود: «تیم پرسپولیس  به دلیل پرتاب اشیا محترقه، استفاده از لیزر و شعارهای موهن و تحریک تماشاگران تیم مقابل به پرداخت 100 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.همچنین تماشاگران این تیم از حضور در یک مسابقه از همراهی تیم خود محروم هستند.گفتنی است، این رای قابل تجدید نظر است.»

برای کسب اطلاع در این خصوص با حسین عبداللهی، دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم. او به خبرنگار ما گفت: «حکمی که ما صادر کردیم در رسانه‌ها موجود است و متن حکم دقیقا همان چیزی است که منتشر کردیم. محرومیتی که برای تماشاگران پرسپولیس در نظر گرفتیم، تعلیقی نیست، اما قابل تجدید نظرخواهی است. یعنی پرسپولیسی ها می‌توانند اگر اعتراضی دارند آن را به کمیته استیناف ارائه دهند تا دوباره پرونده مورد بررسی قرار بگیرد و استیناف در این خصوص حکم جدید بدهد. ولی اینکه بگویند حکم قبل که از سوی ما در کمیته انضباطی صادر شده، تعلیقی است، درست نیست.»

بیشتر بخوانید:

هواداران پرسپولیس محروم نیستند

 

تگ ها


کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران هواداران پرسپولیس محرومیت هواداران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال