دختران ایران قهرمان آسیا می‌شدند اگر...

سرمربی تیم بانوان شهرداری سیرجان حضوری موفق با تیمش در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا داشت که البته با نائب قهرمانی آنها به پایان رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شهرداری سیرجان توانست شگفتی ساز فوتبال بانوان ایران و آسیا شود و با نتایج خیلی خوب در جام باشگاه‌های آسیا و با بدشانسی به عنوان نایب قهرمانی مسابقات رسید و حالا امروز همه جا صحبت از درخشش سیرجانی ها مطرح است. به همین بهانه با مریم جهان نجاتی، سرمربی این تیم گفتگو داشتیم.

 افتخار ما در تاریخ فوتبال بانوان ایران ثبت می‌شود
شهرداری سیرجان توانست در این تورنمنت سخت شرکت کند و با رقبایی که از لحاظ سخت افزاری و امکانات قابل مقایسه با ما نبودند نایب قهرمان مسابقات آسیایی شود. تیم ما یا میانگین سنی ۲۰ سال در مسابقات شرکت کرد و افتخاری را کسب کرد که من فکر می‌کنم در تاریخ فوتبال بانوان ثبت شود. ما فاصله چندانی با قهرمانی نداشتیم و در شرایطی نایب قهرمان شدیم که امتیاز ما با تیم قهرمان مساوی بود و تفاضل گل و گل زده و خورده مساوی بود و به خاطر تعداد کارت زرد بیشتر قهرمانی را از دست دادیم که این قطعاً چیزی از شایستگی های بچه های ما کم نمی‌کند. ما هرگز در ۱۵ سال اخیر نتوانسته بودیم تیم ازبکستان را شکست دهیم.‌ هرگز مقابل تیم هندوستان در هیچ رده ملی پیروز نشده بودیم و خوشحالم که توانستیم این افتخار را کسب کنیم.

ستاره‌ها مصدوم نمی‌شدند قهرمان آسیا می‌شدیم
این اولین تجربه بین المللی من به عنوان سرمربی بود و تمام پروسه آماده سازی تیم برای حضور در تورنمنت توسط من با مشاوره و راهنمایی استاد امید هرندی به عنوان مدیرفنی بود که جا دارد از ایشان بابت زحماتشان تشکر کنم. کاملا با برنامه پیش رفتیم و فکر می‌کنم سبک جدیدی از فوتبال را از این به بعد بتوانیم به فوتبال بانوان کشور تزریق کنیم. خیلی‌ها از شجاعت و جنگندگی تیم ما صحبت کردند ولی در تحلیل سایت AFC تیم ما ۳-۳-۴ و با سه مهاجم بازی کرد و همیشه مقابل تیم‌های ازبکستان تیم‌های ما به تک مهاجم بازی می‌کردند ولی ما واقعاً از روز شروع کار می‌دانستیم برای موفقیت نیاز به شهامت بیشتری داریم تا بتوانیم بازی خودمان را به حریف دیکته کنیم و مطمئن باشید اگر مصدومیت‌ها برای تیم من پیش نمی‌آمد و یک دو بازیکن کلیدی را از دست نمی‌دادم مطمئناً بر سکوی قهرمانی می‌ایستادیم.

 فدراسیون نگاه ویژه‌ای به فوتبال بانوان دارد
نگاه ویژه فدراسیون به فوتبال بانوان که از سوی آقای عزیزی خادم و بالاخص دبیر کل محترم آقای کامرانی فر صورت گرفته است دلیل این درخشش است. وقتی به مربیان ما ابزار و شرایط آماده سازی و شرایط ایده آل داده شود مطمئن باشید همه مربیان ملی ما می‌توانند از آن استفاده کنند و نتیجه اش را بگیرند. خوشحالیم تیم ملی بزرگسالان ما توانست به مرحله بعدی صعود کند و امیدوارم بتواند نتایج درخشانی را در دور بعد بگیرد و ادامه دهنده این راه و خبرهای خوشی که ما در فوتبال بانوان ایجاد کردیم باشند و در دی ماه خبرهای خوبی از آنها بشنویم.

 فارغ از تبعیض‌ها به دنبال اثبات خودمان هستیم
 فارغ از نگاه تبعیض آمیز بین فوتبال بانوان و آقایان بنده شخصا همواره سعی کردم پتانسیل های خودمان را به اثبات برسانیم‌. اگر امروز می‌بینید شهرداری سیرجان که واقعاً از توجه به آن در فضای مجازی از سوی همه مردم کشور لذت می‌بردم و از آن به عنوان شهرداری ایران یاد می‌کردند و من چند میلیون کپشن مختلف دیدم که از این تیم به عنوان شهرداری ایران یاد کردند و از این بابت به خودم می‌بالیدم و از این به بعد فقط برای من اثبات توانایی‌هایمان وجود داشت. ما می‌دانیم تفاوت ها وجود دارند. ای کاش فوتبال بانوان ما هم پخش تلویزیونی می‌شد. وقتی بچه ها پنجره‌ای برای دیده شدن داشته باشند صد در صد انگیزه‌ها بیشتر می‌شود و توجه‌ها و نگاه‌ها بیشتر می‌شود. حتی در انتخاب لباس به قدری حساسیت نشان دادیم و سعی کردیم سبک ترین جنس پارچه را انتخاب کنیم. سعی کردیم بهترین نمایش را با وجود همه محدودیت‌ها ارائه دهیم. جا دارد امروز که به این عنوان دست پیدا کردیم از سازمان لیگ تشکر کنم و از گلاره ناظمی که با برگزاری منظم لیگ AFC را مجاب کرد که ما هم در آسیا سهمیه داشته باشیم.

از حمایت مسوولان سیرجانی ممنونیم
از وقتی ماجرای اعزام ما پیش آمد یک عزم ملی در این خصوص شکل گرفت و همه مسئولین از شهردار و اعضای شورای شهر گرفته تا نماینده شهرمان و سایرین همه کمک کردند و باشگاه گل گهر همه امکانات را در اختیار ما گذاشت و حتی وقتی وزیر به سیرجان آمد خودش شخصاً به تمرین تیم ما آمد و این نگاه ویژه وزیر ورزش به تیم ما بود. وقتی به تهران آمدیم فدراسیون یک اردوی ۱۱ روزه در کمپ تیم‌های ملی برای ما گذاشت و جا دارد از خانم مریم عرب در این مدت همه امکانات را برای ما فراهم کردند و تشکر ویژه دارم از شهرزاد نصیری به عنوان دبیر هیات استان تهران که در شرایطی که بازی تدارکاتی نداشتیم دو تیم استان تهران را برای ما هماهنگ کردند. ولی مطمئن باشید اگر تیم ما ۱-۲ بازی تدارکاتی قوی‌تر هم داشت شاید امروز به عنوان قهرمان به ایران برگشته بودیم.

 تماس‌های جالب جهانبخش و اسکوچیچ و ...
وقتی که بازی‌های ما توجه بازیکنان بزرگسالان را جلب کرد و با ما تماس تلفنی گرفتند و ایجاد انگیزه کردند و وقتی که علیرضا جهانبخش با آنها تماس گرفت قول دادیم یک دل بازی با ازبکستان را پیروز شویم و وقتی اسکوچیچ تماس گرفت یک انگیزه بالا برای ما ایجاد شد. وقتی آقای آزمون و کنعانی زادگان و قایدی با آنها صحبت کردند برایشان خیلی جذاب بود که چقدر بازی‌هایشان مورد توجه قرار می‌گیرد و همه از این دیده شدن انگیزه گرفتند و این عنوان نایب قهرمانی را به تمام دختران فوتبالی ایران تقدیم می‌کنم که واقعاً در تمام این سال‌ها بدون هیچ چشم داشتی جنگیدند و مبارزه کردند و این عنوان حق تمام دختران فوتبال ایران بود و مبارک همه شان باشد.

تگ ها


فوتبال بانوان فوتبال ایران فوتبال