درآمدزایی به سبک سرخابی ها /هر آگهی صد میلیون

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس در آلمان برگزار می شود یا نه؟ این سوالی است که بعد از انتشار اخبار و شایعات زیاد درباره این بازی در ذهن هواداران دو تیم شکل گرفته ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس در آلمان برگزار می شود یا نه؟ این سوالی است که بعد از انتشار اخبار و شایعات زیاد درباره این بازی در ذهن هواداران دو تیم شکل گرفته. انتشار خبر این شهرآورد ناگهانی و غیرمنتظره بود، ولی بعد از آن شایعاتی درباره لغو آن به گوش رسید.

گفته می شود ورزشگاه بیله فلد مناسب این بازی تشخیص داده نشد و مدیران تصمیم گرفتند آن را به ورزشگاه کلن منتقل کنند. «شوکو آرنا» در بیلفلد تنها ۲۶ هزار نفر ظرفیت دارد، ولی ظرفیت «رین انرژی اشتادیون» در شهر کلن دو برابر آن یعنی ۵۰ هزار نفر است. انتظار می رود ایرانیان ساکن اروپا استقبال خوبی از این بازی داشته باشند و ورزشگاه کلن می تواند از تماشاگران بیشتری استقبال کند.

این اولین تجربه رویارویی پرطرفدارترین تیم های ایران در اروپاست و هواداران خارج از ایران که فرصت تماشای شهرآورد در ورزشگاه آزادی را ندارند، موقعیت خوبی برای تجربه هیجان این بازی دارند. هرچند این بازی دوستانه خواهد بود، ولی با توجه به رقابت و کرکری بین دو تیم جذابیت های این بازی پابرجاست. فضای غیررسمی این بازی هم اجازه می دهد که برنامه های جانبی قبل از بازی تدارک دیده شود.

در شهر کلن، میزبان احتمالی این بازی ایرانی های زیادی سکونت دارند. طرفداران دو تیم هم که در دیگر کشورهای اروپایی زندگی می کنند، برای حضور در آلمان و تماشای این بازی کار خیلی سختی ندارند.

قرار است ترکیب دو تیم را پیامک های هواداران مشخص کند، ولی برگزارکنندگان تمهیدات دیگری برای درآمدزایی هم دارند. در روزهای گذشته مکاتباتی با شرکت های ایرانی و بین المللی برای تبلیغات دور زمین انجام شده و آنها امیدوارند تا روز مسابقه این تابلوها پر شده باشند. رقم درخواستی برای آگهی های دور زمین با توجه به زمان و موقعیت نمایش آنها بین ۱۰۰ میلیون تومان برای ۱۰۰ ثانیه تا ۵۰۰ میلیون تومان برای تابلوی ثابت است.

آنها همچنین در حال رایزنی با صدا و سیما هستند تا این بازی به طور زنده در ایران پخش شود. انتظار می رود صدا و سیما برای پخش این بازی مبلغ بالایی درخواست کند. این اولین تجربه بازی دو تیم باشگاهی ایرانی در خارج از ایران است و اگر این فرآیند موفق باشد، می تواند در آینده به یکی از راه های درآمدزایی این تیم ها تبدیل شود. پراکندگی ایرانی ها در قاره های مختلف می تواند ظرفیت خوبی برای توسعه اقتصادی و فنی فوتبال ایران باشد. فوتبال ایران که در این سال ها توانسته به رتبه اول آسیا برسد، هنوز از نظر روابط بین المللی فاصله زیادی با امثال ژاپن، کره جنوبی و حتی قطر دارد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال