درآمد باشگاه های عربستانی از جام جهانی چقدر است؟

تیم ملی عربستان پس از 12 سال به جام جهانی رسید و این موضوع، اتفاق خوشحال کننده ای برای اهالی فوتبال این کشور و باشگاه ها است ......

تیم ملی عربستان پس از 12 سال به جام جهانی رسید و این موضوع، اتفاق خوشحال کننده ای برای اهالی فوتبال این کشور و باشگاه ها است. آن ها از این طریق می توانند درآمد مستقیمی کسب کنند و همچنین بازیکنان تحت قرارداد را به باشگاه های بزرگ دنیا بفروشند.
همچنین باید توجه داشت که این تیم ها ملی پوشان غیر عربستانی هم در بین بازیکنانشان دارند که بر درآمدشان اضافه میکند. پایین تر بودن درآمد الهلال به عنوان بزرگترین تیم عربستان نیز ریشه در عدم صعود تیم هایی چون سوریه و نبود عمر خریبین و... در جام جهانی است. دیگر خارجی های این تیم نظیر کارلوس ادواردو هم در تیم ملی کشورشان جایی ندارند.
در بین باشگاه های سعودی، الاهلی عربستان با حدود ۱۲ میلیارد تومان، بیشترین درآمد را از این طریق کسب خواهد کرد. الهلال ۹ میلیارد تومان، النصر ۴ میلیارد و هفت صد میلیون تومان، الاتحاد  ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و الشباب دو میلیارد و دویست میلیون تومان درآمد خواهند داشت.
البته این ها مقدارهای حدودی هستند و شاید تا جام جهانی تغییر کنند. همچنین در صورت صعود عربستان و چند کشور دیگر به مرحله بعدی، این قیمت به شدت افزایش خواهد یافت.

تگ ها


اخبار روز فوتبال