درآمد ۱.۶ میلیاردی فدراسیون از بازی های تیم ملی

فدراسیون فوتبال از حق پخش تلویزیونی بازی های تیم ملی در بحرین ۱.۶ میلیارد درآمد کسب می کند....

به گزارش ورزش سه، فدراسیون فوتبال ایران برای حق پخش دیدارهای تیم ملی فوتبال در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مبلغ ۶۸ هزار دلار از سازمان صداوسیما دریافت کرد.

پس از مکاتباتی که میان مدیران فدراسیون فوتبال با مدیران سازمان صداوسیما صورت گرفت، توافق شد که ۶۸ هزار دلار به صورت نقدی به فدراسیون فوتبال پرداخت شود.

این مبلغ روز سه‌شنبه به فدراسیون فوتبال تحویل داده شد تا صداوسیما به صورت قانونی دیدارهای تیم ملی در انتخابی جام جهانی را به نمایش بگذارد. به این ترتیب با احتساب قیمت روز دلار، فدراسیون فوتبال بالغ بر ۱.۶ میلیارد تومان درآمدزایی کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران که روز پنجشنبه مقابل هنگ کنگ به برتری ۳ بر یک رسید، سه دیدار دیگر هم مقابل بحرین، کامبوج و عراق نیز به ترتیب در روزهای ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه برگزار خواهد کرد.

به نظر می رسد با این روند در بازی های بعدی نیز فدراسیون فوتبال حق پخش تلویزیونی را از صداوسیما دریافت کند؛ اتفاقی که شاید برای نخستین بار به این شکل رخ می دهد و درآمد خوبی را برای فدراسیون به همراه دارد.

در واقع از چهار بازی ای که تیم ملی در بحرین برگزار می کند، فدراسیون بیش از ۱.۶ میلیارد به جیب می زند؛ مبلغی که می تواند هزینه اردوی پیش از عزیمت به بحرین را تا حدودی جبران کند.

تگ ها


تیم ملی ایران