درآمد نجومی سعودی‌ها از دربی ریاض

رسانه های سعودی از ثبت رکورد جدید در کسب درآمد باشگاه های عربستانی در لیگ این کشور پرده برداشته و درآمد دربی ریاض را بیش از ۱۸ میلیارد تومان تخمین زدند....

رسانه های سعودی از ثبت رکورد جدید در کسب درآمد باشگاه های عربستانی در لیگ این کشور پرده برداشته و درآمد دربی ریاض را بیش از ۱۸ میلیارد تومان تخمین زدند.

به گزارش مدال، جنگ بزرگ تیم های اول و دوم لیگ عربستان در ورزشگاه ملک فهد پای بیش از ۶۵ هزار تماشاگر را به این استادیوم زیبا کشاند تا نه تنها رکورد جدیدی از حیث تماشاگر بلکه از حیث درآمدزایی نیز برای باشگاه های سعودی به ثبت برسد.
الریاضیه مدعی شد درآمد کسب شده از جدال النصر با الهلال در دربی معروف شهر ریاض به مرز ۵ میلیون ریال سعودی (بیش از ۱۸ میلیارد تومان) رسیده است که تاکنون چنین درآمدی بی سابقه بوده است. به نوشته این سایت مبلغ مذکور از راه بلیت فروشی، تبلیغات محیطی همین طور حمایت اسپانسرها در برنامه های خاص برای این دربی از طرق حق پخش و فروش تصویر و فیلم کسب شده است.
این مبلغ درآمدزایی در حالی به سوژه اصلی رسانه های سعودی در راه پیشرفت باشگاه های عربستانی تبدیل شده است که هم زمان در ایران بسیاری از باشگاه ها در بحران های مالی دست و پنجه نرم و به خاطر برخی مسائل از درآمدزایی های قانونی و حق پخش تلویزیونی و درآمدزایی های محیطی محروم هستند به خصوص استقلال و پرسپولیس که عصر امروز بزرگ ترین دربی آسیا را برگزار خواهند کرد.